Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
13.04.2018

AKTUALITY Z LORO PARQUE – zahnízdili amazónci běločelí

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: Loro Parque Fundación

Březen a duben jsou měsíce, kdy přichází ten pravý čas hnízdění amazónků rodu Pionus. Jako první mají vajíčka amazónci běločelí (Pionus senilis). Tento druh papouška pochází ze Střední Ameriky a je vždy jeden z prvních druhů amazónků rodu Pionus, kteří s hnízdními aktivitami na jaře začnou. Amazónky běločelé si brzy můžete prohlédnout i s mláďaty ve velké proletové voliéře ve veřejně přístupné části Loro Parque. Tam sdílí prostor s ostatními zástupci rodu Pionus.

 

Stejně jako minulý týden, tak i dnes mám pro vás připravené představení jednoho z našich přednášejících, který v září 2018 zavítá na IX MEZINÁRODNÍ KONGRES PAPOUŠCI. Bude jím Prof. Dr. Gerry M. Dorrestein, který je ředitelem nizozemského výzkumného institutu ptáků a exotických zvířat (Dutch Research Institute for Avian and Exotic Animals (NOIVBD) a šéfem diagnostické laboratoře. Specializuje se na veterinární patologii se zaměřením na nemoci ptáků a exotických zvířat.

V roce 2010 se profesor Dr. Dorrestein začal zabývat speciálním výzkumným projektem, který se týká souvislosti bornavirů a syndromu dilatace proventrikulu papoušků (PDD). Dr. Dorrestein je hostujícím profesorem a přednáší patologii ptáků a plazů na fakultě veterinárního lékařství Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Působí též jako čestný profesor na univerzitě Uludag University of Bursa v Turecku. Předtím celých 30 let přednášel veterinární patologii na univerzitě v Utrechtu, Holandsko. Posledních 15 let pak vedl oddělení pro ptáky, exotická zvířata a wildlife.

 

Prof. Dr. Dorrestein je čestným členem European College Zoological Medicine (ECZM) a asociace veterinárních lékařů zvířat zoologických zahrad a volně žijících zvířat (EAZWV). Je autorem několika publikací s tématikou veterinární medicíny. Vydal přes 450 vědeckých a veterinárních článků a je známým přednášejícím na významných kongresech po celém světě.


Informace o námi pořádaném kongresu najdete na webu: www.kongres.papousci.com

Těším se na vás opět příští pátek!

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

15.03.2018
Jan Komínek
DOROTKA – Ara ararauna
Svou první aru Dorotku jsem si pořídil v roce 2014. Původní majitelé ji chovali jako domácího mazlíčka. Ze zdravotních důvodů ji však přibližně v roce jejího života museli nabídnout k prodeji. Hned druhý den od podání inzerátu jsem si pro ni jel.
celý článek
24.01.2018
Milan Bartl
Loupání zobáku papoušků
Loupající se zobák je častým a viditelným problémem. Určité mechanické opotřebení povrchové vrstvy je především u starších papoušků normální a je vidět i na záběrech z přírody, kde papoušci přijímají přirozenou potravu. Pokud se ale loupe více vrstev zobáku současně, je to pro nás chovatele známka toho, že papoušek není po zdravotní stránce v pořádku.
celý článek
11.04.2018
Milan Bartl
Pavilon Austrálie v ZOO PARKU Vyškov
Obyvatelé pavilonu Austrálie v ZOO PARKU Vyškov, andulky vlnkované, korely chocholaté a klokani rudokrcí mají za sebou první zimu, kterou strávili v nově vybudovaném pavilonu. O otevření nového pavilonu Austrálie jsme informovali v tištěném časopise Papoušci 6/2017
celý článek
22.02.2018
Radka Hrevušová
Významné jubileum Rudolfa Strnada
Upoutávka na článek, který vyjde v tištěném časopisu PAPOUŠCI 2-2018. Tentokrát se Radka Hrevušová stavila u Rudolfa Strnada z Českých Budějovic, který letos oslaví krásné životní jubileum 85 let.
celý článek