Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
09.03.2018

Aktuality z LP – La Vera se otevře opět v září

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: M. Kortmann a L. Tomiška / LPF

      

V Loro Parque pro své papoušky děláme vše vždy na 100 % a v následujících měsících to bude platit ještě víc. Hlavní chovná sezóna je za dveřmi a my jsme nyní v plném nasazení věnovat se potřebnému chovatelskému managementu. 

Pro členy nadace Loro Parque Fundación (členství v ČR zajišťuje redakce časopisu PAPOUŠCI) nabízíme různé výhody, mezi které patří též prohlídka našeho chovného centra La Vera. Rád bych vás upozornil, že vzhledem k chovné sezóně je naše chovné centrum od března do září uzavřené. Členstvím však získáte také celoroční vstup do Loro Parque, který je otevřen 365 dní v roce bez omezení. Prohlídky La Very tedy budou opět pokračovat až po chovné sezóně v září 2018. 

 

Mláďata arů arakanga (Ara macao), o kterých jsem psal minulý pátek, se mají čile k světu. Neustále doplňujeme větve (borovice), abychom zajistili neustálou zábavu, což je u tohoto druhu velice důležité. Enrichement voliéry hraje velmi důležitou roli, která může být pro budoucí vývoj ptáků dost zásadní. Mimo jiné se tímto způsobem dá předejít nežádoucímu vytrhávání peří.

Oplozená vejce jsme zaznamenali o vzácných loriů vousatých (Oreopsittacus arfaki). Jde o velmi citlivý druh, který zejména v hnízdním období potřebuje velký klid. Manipulaci s vejci jsme snížili na minimum a doufáme, že bude snůška oplozená. Snůšku máme také u loriů škraboškových (Eos semilarvata).

V této době nacházíme v budkách stále více vajec. Toto období vyžaduje velký cit při naší chovatelské práci, protože toto období v roce patří k jedněm z nejdůležitějších momentů. O každém páru si vedeme podrobné záznamy a je tedy možné později nastavit co možná nejefektivnější způsob chovu pro konkrétní páry. Některé páry jsou na kontroly budek citlivé, proto se je snažíme eliminovat, jiné s nimi nemají problém. Každopádně se snažíme mít přehled o každém našem páru, abychom v případě problémů mohli zakročit. 

 

Těším se na vás zase příští týden!

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

08.03.2018
ČASOPIS PAPOUŠCI
Milovník papoušků v Indii denně nakrmí 4000 alexandrů malých
Kilithottam Sekar z Indie denně nakrmí 4000 alexandrů malých. Každý den vstává ve 4:30 hodin ráno, aby připravil krmivo pro volně žijící alexandry malé, kteří k jeho domu přiletí okolo šesté.
celý článek
08.02.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Spirulina - zdraví prospěšná sinice
Sinice jsou známé hlavně díky jejich výskytu ve sladkovodních nádržích, kde tvoří takzvaný vodní květ, který negativně ovlivňuje lidské zdraví a ekonomiku. Sladkovodní sinice rodu Spirulina (Arthrospira) je však vědci označována jako superpotravina budoucnosti.
celý článek
26.02.2018
Ing. Jana Jiroušková Kamberská
BOROVICE a její možná využití
V zimě není mnoho možností, co čerstvého nabídnout našim opeřencům z vlastní zahrady. Je-li ale v blízkosti bezpečný zdroj větví či šišek z čeledi borovicových (Pinaceae), rod borovice (Pinus), můžeme papouškům velmi zajímavě zpestřit jejich jídelníček.
celý článek
31.12.2017
Alena Winnerová
Navštivte ZOO Krakow
Zoologická zahrada Krakow (Mieiski Park I Obrod Zoologiczny) byla otevřena pro veřejnost v roce 1929 a v té době zaujímala pouhé 4 hektary, které obývalo 111 zvířat, zastoupených 37 druhy. Dnes, když se zoo rozrostla na 17 hektarů, je..
celý článek