Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
12.04.2018

Banánový koláč s rozinkami pro papoušky

Text: Tereza Smetanová
Foto: Tereza Smetanová

Koncem března vyšel v PAPOUŠCÍCH ONLINE článek od MVDr. Veroniky Sochorcové, věnovaný rozinkám ve výživě papoušků. Pro dnešní den jsem pro vás připravila recept, který obsahuje právě rozinky a pro mé papoušky byl velkým pamlskem...


Banánový koláč s rozinkami


Ingredience: 


25 g ovesných vloček

25 g pohankových vloček

50 g jáhlové mouky

30 g kukuřičné mouky

2 vejce

1 lžíce kokosového tuku

1/2 lžičky jedlé sody (čisté bez přísad)

1 banán

50 g rozinek

Postup:

1/ V míse vyšleháme obě vejce s kokosovým tukem.

2/ Přidáme nastrouhaný banán, spařené a pokrájené rozinky, vločky, sodu a během míchání postupně přisypeme obě mouky.

3/ Hlubší plech vyložíme pečicím papírem a vzniklou směs do něj vylijeme a rovnoměrně rozetřeme do asi 1 cm vysoké vrstvy. Vložíme do trouby na 180 °C. Pečeme asi 20 minut.

4/ Vychladlý koláč rozkrájíme na kostičky, případně na jiné tvary.

5/ Skladujeme v uzavíratelné dóze v lednici max. 1 týden. Případně lze koláč zamrazit po dobu 5 měsíců. Vhodné je také kousky koláče nechat usušit.

 

 

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

07.02.2018
Milan Bartl
Využití rostlinných olejů jako doplňků ve výživě papoušků
Prvním signálem nedostatku ve výživě papoušků chovaných v zajetí je kvalita jejich opeření, stav rohoviny zobáku a drápů. Papoušci mají problémy s imunitou, kvalitou opeření, s růstem, s kondicí. Někteří jedinci škubou peří sobě nebo ptačímu partnerovi, při odchovu okusují peří mláďatům v budce. Problémy mohou být způsobeny jednostrannou stravou a neschopností organismu některých jedinců z potravy vstřebat potřebné látky. Ve výživě chybí mastné kyseliny, některé vitamíny a stopové prvky.
celý článek
06.02.2018
MVDr. Helena Vaidlová
Ara Maruška
Bornavirus u papoušků je stále žhavé téma. Mnoho chovatelů zná onemocnění zvané PDD nebo také odborně aviární ganglioneuritis. Obvykle je hovorově nazýváno dilatace předžaludku. Nejvíce trápí chovatele velkých arů, ale celkem často toto onemocnění řešíme u žaků, kakaduů i amazoňanů.
celý článek
23.03.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – mláďata barnardů zelených klonkurských
Tento týden máme na Tenerife krásné počasí a v  chovném centru Loro Parque Fundación máme nádherně prospívající mláďata vzácného druhu, kterým je barnard zelený klonkurský (Barnardius barnardius macgillivrayi). Mláďatům je teď 28 dní.
celý článek
29.01.2018
Alena Winnerová
Praktický chovatelský tip z Loro Parque
Období, kdy mláďata papoušků v chovech ve voliérách opouštějí budku, pro ně patří mezi jedno z nejrizikovějších v životě. Mladí papoušci si musí prakticky okamžitě zvyknout nové prostředí a mohou být zpočátku v různé míře dezorientovaní.
celý článek