Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
08.03.2018

Milovník papoušků v Indii denně nakrmí 4000 alexandrů malých

Text: ČASOPIS PAPOUŠCI
Foto: archiv redakce a Barcroft TV

V Čennaí na jihovýchodě Indie (na pobřeží bengálského zálivu) žije sympatický muž jménem Kilithottam Sekar. Do města se přistěhoval před 25 lety, aby zde založil svou živnost opraváře kamer. Už kdysi měl zálibu v krmení různých volně žijících ptáků a veverek. Teď však denně nakrmí 4000 volně žijících alexandrů malých...Milovník papoušků Sekar prozrazuje: „bezprostředně po tragické Tsunami ke mně domů přiletěl pár alexandrů malých. Ten pak nalákal další a další a postupem času a díky krmení se hejno rozšířilo o několik tisíc jedinců“. V tomto videu od Barcroft TV se podívejte, jak krmení prakticky probíhá. Sekar každý den vstává ve 4:30 hodin ráno, aby připravil krmivo pro volně žijící alexandry malé, kteří k jeho domu přiletí okolo šesté. Za den zkrmí okolo 60 kg krmiva, které ho stojí 500 indických rupií (necelých stošedesát korun českých). Náklady na krmivo představují asi 40 % Sakarova platu. Nicméně přiznává, že papoušci jsou to jediné, co má a rád se o ně stará.S počtem čtyř miliónů obyvatel je Čennaí páté největší město v Indii. Sekar bydlí v hustě obydlené čtvrti, kde denně projdou desítky lidí a dlouze pozorují krmení alexandrů. Sekar bere krmení „svých“ alexandrů jako poslání a hodlá v něm pokračovat, i když přiznává, že je to vzhledem k jeho věku stále více náročné.

Za informace děkujeme: Barcroft TV

 

ČASOPIS PAPOUŠCI

Časopis PAPOUŠCI - kvalitní články pro chovatele a přátele papoušků.

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

20.03.2018
MVDr. Helena Vaidlová
Pohlavní dimorfismus u žaků
V dnešní moderní době využíváme ke stanovení pohlaví u ptáků bez výrazného pohlavního dimorfismu nejrůznějších pokrokových metod. U žaků existuje spolehlivý znak pohlavního dimorfismu, který však není známý ani zkušeným chovatelům.
celý článek
28.02.2018
Hillary Hankey
Takže chcete trénovat vašeho papouška pro freeflight … 2.díl
Pokračování rozhovoru s Hillary Hankey, majitelkou Learning Parrots a spoluzakladatelkou Avian Behavior International. Tentokrát se budeme mimo jiné věnovat nejčastějším otázkám majitelů papoušků, souvisejících s tréninkem.
celý článek
02.01.2018
Milena Vaňková
Chystáte se pořídit papouška jako společníka?
Chov papoušků – domácích mazlíčku se těší vzrůstající oblibě. Jak by také ne. Papoušci jsou tvorové atraktivní, krásní, inteligentní. K jejich pořízení je ale třeba přistupovat velmi zodpovědně. Je třeba si uvědomit, že papoušek je živý tvor se svými potřebami, které, pokud mu
celý článek
09.02.2018
Jerry Kidd
Chov papoušků v Irsku
Když se řekne „chov papoušků v Irsku“, tak se nad tímto tématem možná pozastavíte. O irských chovatelích totiž není téměř vůbec nikde slyšet a to nejenom v Čechách, ale ani v zahraničí. Důvodem je možná ostrovní poloha země v severozápadní Evropě, ale zřejmě také to, že je tam chovatelů poměrně málo.
celý článek