Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný

O časopisu

Časopis PAPOUŠCI je jediným českým specializovaným periodikem, který je zaměřený na všechny události, které jsou spojené se světem papoušků. Rubriky se zabývají chovem, chovatelským zařízením, ručním odchovem, chovem mutací, veterinární medicínou, ale v časopisu najdete i články o papoušcích – domácích mazlíčcích, informace o životě ve volné přírodě nebo reference o činnostech nadací, které podporují projekty pro ochranu papoušků na celém světě.

Dvouměsíčník je určený jak zkušeným chovatelům, tak také začátečníkům, kteří se zde mohou inspirovat. Mnoho cenných rad najdou v časopisu PAPOUŠCI také majitelé ochočených papoušků. 

Letos časopis oslaví osmnáct let své existence. V průběhu těchto let navázala redakce spolupráci se stovkami českých i zahraničních chovatelů a mnoha významnými institucemi. Má vybudovanou pefektní základnu stěžejních autorů a jejich řady stále rozšiřuje. Po celou dobu byli jedněmi z nějbližších spolupracovníků představitelé největšího papouščího parku světa Loro Parque (Tenerife). V roce 2018 byla Alena Winnerová, ředitelka redakce časopisu PAPOUŠCI, na Tenerife oficiálně jmenována ambasadorkou nadace Loro Parque Fundación, čímž se spolupráce obou institucí ještě umocňila. 

Od ledna roku 2019 je časopis nově vydáván Nakladatelstvím FYNBOS s.r.o., které založila Alena Winnerová v červenci 2018. Důvod přesunu je ryze formální. Pro čtenáře se vůbec nic nemění. Dvouměsíčník bude tvořen stejným týmem a podoba časopisu bude též stejná. Zkrátka PAPOUŠCI takoví, na které jste zvyklí.

ČASOPIS PAPOUŠCI vychází: 6x ročně
Vydavatel: Nakladatelství FYNBOS, s.r.o.
Evidenční číslo: MK ČR 11228, ISSN 1213–4619


Formát: 160 x 240 mm

Počet stran: 68
Křídový papír, celobarevný
Cena předplatného na jeden rok: 348 Kč - objednat předplatné


Další informace o časopisu PAPOUŠCI najdete v jednotlivých rubrikách na těchto stránkách, 
nebo vám je sdělíme na telefonním čísle: +420 775 275 299