Načítám...

O Nakladatelství FYNBOS

Slovo nakladatelky

Časopis PAPOUŠCI jsme založili spolu s otcem ing. Vladimírem Doležalem v roce 2001 a byl od začátku vydáván naším rodinným Nakladatelstvím DONA s.r.o. Po dlouholeté působnosti ve firmě jsem se minulý rok rozhodla založit nové nakladatelství s názvem Nakladatelství FYNBOS s.r.o., kam byl v lednu 2019 přesunut také časopis PAPOUŠCI. Jak už to tak bývá, "mládí" někdy potřebuje více volnosti a to byl také důvod pro učinění velkého kroku v profesním životě. Dohodli jsme se zcela přátelsky a obě nakladatelství budou fungovat souběžně. Na některých projektech i spolupracujeme. Nakonec jsme všichni spokojeni a o to v životě jde. 

Nakladatelství FYNBOS s.r.o. působí v Čechách i na Slovensku a vydává publikace z oblasti gastronomie, chovu papoušků a dětskou literaturu. Sídlíme v Českých Budějovicích nedaleko Výstaviště. Po telefonické dohodě chovatelé mohou přijít na přátelskou návštěvu, ochutnat čerstvou kávu a jejich děti si mohou pohrát v dětském koutku. Na místě je možné si časopis předplatit nebo se dohodnout na uveřejnění článku. V časopisu se změnou vydavatele nic nemění. Budeme dál pokračovat v tradičním osvědčeném stylu a snažit se zdokonalovat a zlepšovat služby pro čtenáře. K dispozici je elektronická verze časopisu a vloni jsme spustili ČLÁNKY ONLINE, které jsou uveřejňovány v rámci našich webových stránek www.papousci.com

Časopis je momentálně tvořen týmem renomovaných externích redaktorů, kteří pro vás každé dva měsíce připravují zajímavé články ze světa papoušků. Troufám si říci, že jsme již sehraná parta, která funguje a vzájemně se doplňujeme. Redaktoři pracují externě, jelikož není možné pouze v Českých Budějovicích najít tak hvězdný tým! Proto pracují z Ostravy, Prahy, Jihlavy a dalších koutů ČR. Dalším důvodem je též to, že jsem častěji na cestách a wifi office je pak velkou výhodou. 

Předplatné časopisu stále zajišťuje společnost SEND Předplatné, s.r.o. a to zcela spolehlivě. Časopis lze předplatit jak na našich stránkách, tak i přímo u kolegů v SENDu. Časopisy je dále možné koupit si ve volném prodeji na burzách, chovatelských setkáních, ale i v prodejnách s tiskem provozovaných společností PNS a na Slovensku Magnet Press. 

Možná se teď někteří z vás ptají... co vlastně znamená ten "FYNBOS". Ti, kdo mne znají o něco lépe ví, že mým druhým (a srdečně prvním) domovem je Jihoafrická republika. Fynbos je typem krajiny na samém jihu Kapského poloostrova v okolí Mysu dobré naděje. Vyznačuje se neskutečnou barevností a čerstvostí a právě tyhle vlastnosti by měly vyzařovat i knihy nakladatelství. Krajina Fynbos se nachází mezi dvěma oceány. Voda Atlantiku je chladná, protože podél pobřeží proudí Benguelský proud, přinášející vody z antarktického prostoru. Voda Indického oceánu je teplá díky Agulhaskému proudu od severu. A oba oceány se střetávají u Mysu dobré naděje právě v krajině Fynbosu. Nějak jsem v tom našla smysl a asi tak trochu i sebe :-) a je mi ctí, že mám v ČR i svůj vlastní malý Fynbos. 

Logo nakladatelství představuje otevřenou knihu (nebo časopis) a v pozadí je květina protea – charakteristická rostlina Fynbosu.

Podívejte se níže na několik snímků a věřím, že i pro Vás bude síla a nádhera Fynbosu nepřehlédnutelná.  

Vaše, Alena Winnerová
ředitelka redakce