Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
09.11.2018

AKTUALITY Z LORO PARQUE – dopřejte papouškům dostatek větví

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: M. Perez/LPF

      

Žádná voliéra by se neměla obejít bez přírodních kmenů a větví. V Loro Parque si kmeny a větve nejrůznějších tvarů mohou užívat zcela všichni papoušci. Ptáci je považují za zábavné a zajímavé. Nadto poskytnuté větve a kmeny splní potřebu nezbytného okusu. Obří proletová voliéra Katandra-Treetops umožňuje umístění kmenů opravdu honosných rozměrů. Je zajímavé papoušky pozorovat, jak kmeny opracovávají a rozvíjejí si přitom svou motoriku.  

V případě našich papoušků karmínových severních (Alisterus chloropterus moszkowskii), je obzvláště fascinující se dívat, jaké šplhací schopnosti má tento druh při zdolávání dlouhých vertikálních kmenů, aby se dostal k larvám. Ti, kteří voiéru navštívili, ví, o čem mluvím. 

Pro jednotlivé páry papoušků, byť chovaných v menších voliérách, je pravidelný přísun větví nebo kousků dřev velmi důležitý a plní též funkci stimulace k úspěšnému odchovu. Papoušci vám budou vděčni. Větve jim dopřávejte tak často, jak jen můžete!

 


 

Staňte se členem nadace LORO PARQUE FUNDACIÓN
www.loroparque-fundacion.org

 

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

20.08.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Hračky pro papoušky a s nimi spojená zdravotní rizika
Na trhu je k dispozici nepřeberné množství hraček pro papoušky. Jsou však tyto hračky pro papoušky bezpečné? Nad touto otázkou byste se měli před nákupem hračky pro vašeho papouška zamyslet. 
celý článek
24.07.2018
MVDr. Helena Vaidlová
Kousná poranění papoušků
Agrese mezi papoušky vždy byla a vždy bude. Mnoho chovatelů papoušků je zároveň majiteli psa nebo kočky. A v neposlední řádě naše voliéry občas navštíví nějaký volně žijící predátor jako liška nebo kuna. V létě jsou útoky častější.
celý článek
22.05.2018
Milena Vaňková
Jsou loriové vhodnými papoušky domácími mazlíčky?
Odpověď na tuto otázku není zcela jednoznačná. Ano i ne.
celý článek
22.02.2018
Radka Hrevušová
Významné jubileum Rudolfa Strnada
Upoutávka na článek, který vyjde v tištěném časopisu PAPOUŠCI 2-2018. Tentokrát se Radka Hrevušová stavila u Rudolfa Strnada z Českých Budějovic, který letos oslaví krásné životní jubileum 85 let.
celý článek