Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
09.11.2018

AKTUALITY Z LORO PARQUE – dopřejte papouškům dostatek větví

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: M. Perez/LPF

      

Žádná voliéra by se neměla obejít bez přírodních kmenů a větví. V Loro Parque si kmeny a větve nejrůznějších tvarů mohou užívat zcela všichni papoušci. Ptáci je považují za zábavné a zajímavé. Nadto poskytnuté větve a kmeny splní potřebu nezbytného okusu. Obří proletová voliéra Katandra-Treetops umožňuje umístění kmenů opravdu honosných rozměrů. Je zajímavé papoušky pozorovat, jak kmeny opracovávají a rozvíjejí si přitom svou motoriku.  

V případě našich papoušků karmínových severních (Alisterus chloropterus moszkowskii), je obzvláště fascinující se dívat, jaké šplhací schopnosti má tento druh při zdolávání dlouhých vertikálních kmenů, aby se dostal k larvám. Ti, kteří voiéru navštívili, ví, o čem mluvím. 

Pro jednotlivé páry papoušků, byť chovaných v menších voliérách, je pravidelný přísun větví nebo kousků dřev velmi důležitý a plní též funkci stimulace k úspěšnému odchovu. Papoušci vám budou vděčni. Větve jim dopřávejte tak často, jak jen můžete!

 


 

Staňte se členem nadace LORO PARQUE FUNDACIÓN
www.loroparque-fundacion.org

 

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

04.05.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – důležitost možností pro hnízdění
Zdravím do Čech! Některé druhy se mohou se snůškou zpozdit. To bývá zapříčiněno buď nevhodnou hnízdní budkou nebo se pár ve voliéře necítí v bezpečí. V chovném centru nadace Loro Parque Fundación poskytujeme papouškům více hnízdních možností.
celý článek
08.08.2018
Dirk van den Abeele
Pozorování agapornisů růžohrdlých v Namibii
Přečtěte si autentický článek o pozorování agapornise růžohrdlého (Agapornis roseicollis) v jeho přirozeném životním prostředí v Namibii.
celý článek
09.01.2019
MVDr. Veronika Sochorcová
Papouščí geny odhalují, proč jsou ptáci tak chytří a dlouhověcí
Vědci zjistili, že papoušci jsou geneticky vzdáleni od ostatních ptačích druhů, stejně jako lidé od ostatních primátů.
celý článek
01.10.2018
Alena Winnerová
IX. MEZINÁRODNÍ KONGRES PAPOUŠCI – TENERIFE 2018
Minulý týden se na Tenerife, ostrově věčného jara, uskutečnila nejvýznamnější událost pro chovatele a přátele papoušků – IX. MEZINÁRODNÍ KONGRES PAPOUŠCI. Akce, která byla mnohými netrpělivě očekávaná, byla pro řadu účastníků splněným snem.
celý článek