Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
11.08.2018

AKTUALITY Z LORO PARQUE - důležitost přirozené hydratace

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: LPF, archiv redakce

      

 

Stejně jako celou Evropu, i Tenerife momentálně sužují ty nejvyšší rekordní teploty. Papoušci musí mít možnost pobytu ve stínu a snažíme se je zavodňovat. Ráno, ještě než se teploty vyšplhají do vysokých stupňů, jim podáváme větší množství zeleného krmiva, které zajistí přirozenou hydrataci.  

 

 

 

Pokud je tělo papoušků dobře hydratované, daleko lépe snáší aktuálně enormně vysoké teploty. Pro naše papoušky pěstujeme vlastní ovoce a zeleninu kontrolované kvality. Vše je bio, bez pesticidů. Zejména malé druhy papoušků jsou citlivé na změny teplot a pokud jsou příliš nízké či naopak příliš vysoké, může se to negativně podepsat na jejich zdravotním stavu. Zejména u nich je dostatečný přísun zeleného krmiva velmi důležitý. V neposlední řadě jsou zelené listy zdrojem vitamínu C, draslíku, kyseliny listové, antioxidačně působících látek. Obsahují také železo a vápník. 

 

 


 

Staňte se členem nadace LORO PARQUE FUNDACIÓN
www.loroparque-fundacion.org

 

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

18.04.2018
Luciano Luzzatto
Chov papoušků vějířových v Jihoafrické republice
Důležitou informací, o kterou bych se s vámi chtěl podělit, je, že jednou nebo dvakrát za měsíc přidávám papouškům vějířovým do krmiva sůl. Neptejte se mne proč, je to zkrátka proto, že i my potřebujeme sůl, tak proč by ji nepotřebovala zvířata?
celý článek
23.07.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Palmové ořechy nejen pro žaky
Palmové ořechy patří mezi přirozenou potravu mnoha druhů papoušků, především papoušků žako, u kterých tvoří až 70 % jejich potravy ve volné přírodě.
celý článek
30.01.2018
Milena Vaňková
Chov loriů černých
Lori černého řadíme do rodu Chalcopsitta. Je to papoušek střední velikosti. Obývá západní cíp Nové Guineje a některé okolní ostrovy. Lorie černé jsme si pořídili v roce 2006 a od té doby je pravielně odchováváme.
celý článek
03.05.2018
MVDr. Helena Vaidlová
Která dokrmovací směs pro papoušky je nejlepší?
Přichází období odchovu mláďat a s ním i potřeba některá mláďata dokrmovat ručně.
celý článek