Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
30.11.2018

AKTUALITY Z LORO PARQUE – krmení loriů

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: M.Perez/LPF

      

 

Loriové patří mezi nejcharismatičtější rody papoušků. Od ostatních se liší především svými nároky na potravu. Živí se nektarem a ovocem. Aby mohli nektar pozřít, mají upravenou špičku jazyka tak, že vytváří jakýsi štěteček. Díky tomu hrají loriové v přírodě roli opylovačů. 

Pokud jsou loriové chováni v chladnějším prostředí (tedy 25–28 °C), je vhodné jim nabízet ovocné kaše, které jim dají energii a zahřejí je. Je ale důležité, aby byla kaše pouze vlažná a nevařila se, protože by se zničily důležité vitamíny. 

 V prostředí, kde mají loriové zajištěné vysoké teploty, může být potrava méně kalorická. V případě, že mají loriové k dispozici velké voliéry a hodně létají, mohou potřebovat více krmných dávek v průběhu dne. Pokud lorie normálně krmíme dvakrát denně, můžeme přidat jednu krmnou dávku či pro ty nejmenší druhy dokonce i dvě. 

Pokud máte doma opravdové letce, vydávající mnoho energie, můžete jim dokonce nabídnout i malá semínka. Stráví je, protože je jejich metabolismus velmi rychlý a v absolutně perfektní kondici.

Část našich loriů chováme v Loro Parque v obří proletové voliéře Katandra Treetops. Mnozí z vás tam možná již byli. Papoušky tam můžete pozorovat z bezprostřední blízkosti a po schodech se dostanete až do korun stromů. A právě tady naši loriové často pozřou i malá semínka, protože jsou velmi vitální a mají neskutečně mnoho energie. 

 


 

Staňte se členem nadace LORO PARQUE FUNDACIÓN
www.loroparque-fundacion.org

 

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

03.01.2018
Milan Bartl
Chovatelův rok – ZIMA 1. část
Začal nový rok a chovy papoušků a exotického ptactva ve střední Evropě jsou zazimovány. My chovatelé bilancujeme, jaký byl loňský chovatelský rok a co letos chceme udělat jinak, abychom uspěli.Pro větší část druhů papoušků je středoevropské zimní období obdobím klidu a pozvolných příprav na novou chovatelskou sezónu. Naši opeřenci by si měli..
celý článek
08.11.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Hračky pro papoušky a s nimi spojená zdravotní rizika 2. část
Hračky z bavlněných vláken jsou nebezpečné zejména v případě, kdy je papoušek začne svým zobákem okusovat. Pokud si majitel včas dané situace nevšimne, mohou mít pro papouška fatální následky.
celý článek
28.01.2019
Milena Vaňková
Když má chovatel špatné dny ...
Je věděcky dokázáno, že papoušci jsou tvorové chytří a podle mého názoru velmi vychytralí.
celý článek
15.11.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Papoušci a vlhkost
Víte, že kromě teploty, je pro papoušky důležitá také správná vlhkost prostředí? Udržení optimální vlhkosti prostředí může být problematické, zejména v zimních měsících v závislosti na způsobu vytápění.
celý článek