Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
30.11.2018

AKTUALITY Z LORO PARQUE – krmení loriů

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: M.Perez/LPF

      

 

Loriové patří mezi nejcharismatičtější rody papoušků. Od ostatních se liší především svými nároky na potravu. Živí se nektarem a ovocem. Aby mohli nektar pozřít, mají upravenou špičku jazyka tak, že vytváří jakýsi štěteček. Díky tomu hrají loriové v přírodě roli opylovačů. 

Pokud jsou loriové chováni v chladnějším prostředí (tedy 25–28 °C), je vhodné jim nabízet ovocné kaše, které jim dají energii a zahřejí je. Je ale důležité, aby byla kaše pouze vlažná a nevařila se, protože by se zničily důležité vitamíny. 

 V prostředí, kde mají loriové zajištěné vysoké teploty, může být potrava méně kalorická. V případě, že mají loriové k dispozici velké voliéry a hodně létají, mohou potřebovat více krmných dávek v průběhu dne. Pokud lorie normálně krmíme dvakrát denně, můžeme přidat jednu krmnou dávku či pro ty nejmenší druhy dokonce i dvě. 

Pokud máte doma opravdové letce, vydávající mnoho energie, můžete jim dokonce nabídnout i malá semínka. Stráví je, protože je jejich metabolismus velmi rychlý a v absolutně perfektní kondici.

Část našich loriů chováme v Loro Parque v obří proletové voliéře Katandra Treetops. Mnozí z vás tam možná již byli. Papoušky tam můžete pozorovat z bezprostřední blízkosti a po schodech se dostanete až do korun stromů. A právě tady naši loriové často pozřou i malá semínka, protože jsou velmi vitální a mají neskutečně mnoho energie. 

 


 

Staňte se členem nadace LORO PARQUE FUNDACIÓN
www.loroparque-fundacion.org

 

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

11.05.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – papoušci milují kůru stromů
apoušci v našich voliérách si každý den užívají čerstvých větví nejrůznějších lokálních stromů, jako jsou například borovice, eukalyptové stromy atd. Možnost okusu a zábavy patří k jedněm z nejdůležitějších aspektů obohacení životního prostoru.
celý článek
31.12.2017
Alena Winnerová
Papoušci ze země nejkrásnějšího slunce
Ze všech míst, která jsme v Jihoafrické republice doposud navštívili, mne stále nejvíce oslovuje vyprahlé vnitrozemí provincie Northern Cape. Rozlehlé rudé pláně savany, které tu a tam zdobí trnité keříky či akácie, evokují v člověku slovem..
celý článek
02.05.2018
Radka Hrevušová
Zajímavé chovatelské zkušenosti pana Josefa Zimy
Zvenku pěkný upravený rodinný domek, nijak se nelišící od ostatních v ulici. Ale když nás příjemný pán uvítal a provedl kolem domu, opravdu jsem zůstala chvilku překvapeně stát. Otevřel se nám pohled na netradičně řešené prostorné voliéry.
celý článek
22.10.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Co by měl majitel papouška vědět o chlamydióze
Chlamydióza je onemocnění způsobené bakterií Chlamydophilla psittaci. Toto onemocnění patří mezi zoonózu, což znamená, že je přenosné ze zvířat na člověka, konkrétně z papouška, ale i jiného ptáka na člověka.
celý článek