Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
09.03.2018

Aktuality z LORO PARQUE – La Vera se otevře opět v září

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: M. Kortmann a L. Tomiška / LPF

      

V Loro Parque pro své papoušky děláme vše vždy na 100 % a v následujících měsících to bude platit ještě víc. Hlavní chovná sezóna je za dveřmi a my jsme nyní v plném nasazení věnovat se potřebnému chovatelskému managementu. 

Pro členy nadace Loro Parque Fundación (členství v ČR zajišťuje redakce časopisu PAPOUŠCI) nabízíme různé výhody, mezi které patří též prohlídka našeho chovného centra La Vera. Rád bych vás upozornil, že vzhledem k chovné sezóně je naše chovné centrum od března do září uzavřené. Členstvím však získáte také celoroční vstup do Loro Parque, který je otevřen 365 dní v roce bez omezení. Prohlídky La Very tedy budou opět pokračovat až po chovné sezóně v září 2018. 

 

Mláďata arů arakanga (Ara macao), o kterých jsem psal minulý pátek, se mají čile k světu. Neustále doplňujeme větve (borovice), abychom zajistili neustálou zábavu, což je u tohoto druhu velice důležité. Enrichement voliéry hraje velmi důležitou roli, která může být pro budoucí vývoj ptáků dost zásadní. Mimo jiné se tímto způsobem dá předejít nežádoucímu vytrhávání peří.

Oplozená vejce jsme zaznamenali o vzácných loriů vousatých (Oreopsittacus arfaki). Jde o velmi citlivý druh, který zejména v hnízdním období potřebuje velký klid. Manipulaci s vejci jsme snížili na minimum a doufáme, že bude snůška oplozená. Snůšku máme také u loriů škraboškových (Eos semilarvata).

V této době nacházíme v budkách stále více vajec. Toto období vyžaduje velký cit při naší chovatelské práci, protože toto období v roce patří k jedněm z nejdůležitějších momentů. O každém páru si vedeme podrobné záznamy a je tedy možné později nastavit co možná nejefektivnější způsob chovu pro konkrétní páry. Některé páry jsou na kontroly budek citlivé, proto se je snažíme eliminovat, jiné s nimi nemají problém. Každopádně se snažíme mít přehled o každém našem páru, abychom v případě problémů mohli zakročit. 

 

Těším se na vás zase příští týden!

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

11.06.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Věčný problém překrmovaní papoušků
Energetické požadavky papoušků chovaných v zajetí jsou výrazně snížené. Běžnou metodou podávání krmiva je předložení velkého množství různorodé potravy, ze které si může papoušek sám vybrat, což však paradoxně může způsobovat výživové nedostatky.
celý článek
27.04.2018
Rafael Zamora Padrón
Aktuality z Loro Parque – arové kaninda se mají k světu
Máme velkou radost z mláďat arů kaninda (Ara glaucogularis), kteří jsou právě odchovávána pod rodiči v chovném centru nadace Loro Parque Fundación. Tito nádherní arové jsou jako mláďata velice roztomilí.
celý článek
04.01.2018
Alena Winnerová
MIXED OIL – za studena lisovaný olej z různých druhů ořechů
Wichai Danrattana z Thajska chová papoušky dlouhá léta. Splnil se mu sen a kromě dalších druhů vlastní i mutace arů ararauna, o kterých momentálně připravujeme článek do tištěného časopisu PAPOUŠCI 2-2018 (březen-duben). V současné době chovatel dokončuje stavbu obrovské a absolutně skvěle koncipované voliéry, kde bude welfare arů ...
celý článek
14.06.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Para ořechy
Brazilské ořechy, známé spíše jako para ořechy jsou semena juvie ztepilé (Bertholletia excelsa), tropického stromu rostoucího v deštných pralesích Jížní Ameriky. Ve volné přírodě patří para ořechy mezi součást jídelníčku velkých arů.
celý článek