Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
09.03.2018

Aktuality z LORO PARQUE – La Vera se otevře opět v září

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: M. Kortmann a L. Tomiška / LPF

      

V Loro Parque pro své papoušky děláme vše vždy na 100 % a v následujících měsících to bude platit ještě víc. Hlavní chovná sezóna je za dveřmi a my jsme nyní v plném nasazení věnovat se potřebnému chovatelskému managementu. 

Pro členy nadace Loro Parque Fundación (členství v ČR zajišťuje redakce časopisu PAPOUŠCI) nabízíme různé výhody, mezi které patří též prohlídka našeho chovného centra La Vera. Rád bych vás upozornil, že vzhledem k chovné sezóně je naše chovné centrum od března do září uzavřené. Členstvím však získáte také celoroční vstup do Loro Parque, který je otevřen 365 dní v roce bez omezení. Prohlídky La Very tedy budou opět pokračovat až po chovné sezóně v září 2018. 

 

Mláďata arů arakanga (Ara macao), o kterých jsem psal minulý pátek, se mají čile k světu. Neustále doplňujeme větve (borovice), abychom zajistili neustálou zábavu, což je u tohoto druhu velice důležité. Enrichement voliéry hraje velmi důležitou roli, která může být pro budoucí vývoj ptáků dost zásadní. Mimo jiné se tímto způsobem dá předejít nežádoucímu vytrhávání peří.

Oplozená vejce jsme zaznamenali o vzácných loriů vousatých (Oreopsittacus arfaki). Jde o velmi citlivý druh, který zejména v hnízdním období potřebuje velký klid. Manipulaci s vejci jsme snížili na minimum a doufáme, že bude snůška oplozená. Snůšku máme také u loriů škraboškových (Eos semilarvata).

V této době nacházíme v budkách stále více vajec. Toto období vyžaduje velký cit při naší chovatelské práci, protože toto období v roce patří k jedněm z nejdůležitějších momentů. O každém páru si vedeme podrobné záznamy a je tedy možné později nastavit co možná nejefektivnější způsob chovu pro konkrétní páry. Některé páry jsou na kontroly budek citlivé, proto se je snažíme eliminovat, jiné s nimi nemají problém. Každopádně se snažíme mít přehled o každém našem páru, abychom v případě problémů mohli zakročit. 

 

Těším se na vás zase příští týden!

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

29.06.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – mláďata opouštějí budky...
V našich voliérách chovného centra Loro Parque Fundación nyní opustilo hnízda mnoho druhů odchovaných papoušků. Mezi nimi jsou například i aratingové zlatočelí (Aratinga auricapillus), kteří si trénují své letecké umění se svými rodiči a sourozenci.
celý článek
05.01.2018
Rafael Zamora Padrón
Krmení papoušků v zimním období v LORO PARQUE FUNDACIÓN
Hlavní chovná sezóna na Tenerife je již za námi a my se můžeme radovat ze skutečnosti, jak mláďata našich papoušků dobře prospívají. O odchovech vám poreferuji zase někdy příště… nyní se pojďme zabývat dospělými jedinci.
celý článek
22.03.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Rozinky ve výživě papoušků
Hroznové víno bývá běžnou součástí papouščího jídelníčku. Jak je to ovšem s rozinkami, jsou pro papoušky bezpečné a mohou se jim podávat?
celý článek
06.02.2018
MVDr. Helena Vaidlová
Ara Maruška
Bornavirus u papoušků je stále žhavé téma. Mnoho chovatelů zná onemocnění zvané PDD nebo také odborně aviární ganglioneuritis. Obvykle je hovorově nazýváno dilatace předžaludku. Nejvíce trápí chovatele velkých arů, ale celkem často toto onemocnění řešíme u žaků, kakaduů i amazoňanů.
celý článek