Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
12.04.2019

AKTUALITY Z LORO PARQUE – největší expozice kakaduů na světě

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: autor

      

 

Loro Parque, který byl označen za nejlepší ZOO světa, nedávno zkompletoval kolekci kakaduů, která je prezentována v rozlehlé expozici parku. Nabízí tak pohled na nejucelenější a největší skupinu kakaduů, která je prezentována v rámci ZOO. 

Park, jako nositel vize ochrany živočišných druhů, se tak stal jedinou ZOO, kde mohou návštěvníci vidět všechny druhy kakaduů. Rod je zde zastoupen od nejmenší korely chocholaté (Nymphicus hollandicus) až po největší kakaduy molucké (Cacatua moluccensis). Kakaduové pocházejí z Austrálie, Indonézie nebo Filipín. Kakaduy filipínské (Cacatua haematuropygia) už řadu let s úspěchem odchováváme v našem chovném centru nadace Loro Parque Fundación. Odchovy tohoto druhu v lidské péči jsou velmi důležité. Nadace intenzivně podporuje také projekt pro zachování tohoto krásného druhu a do záchranných aktivit věnovla už 1.816.000 USD.

 


Některé druhy, které jsou v expozici k vidění, jsou přímo z Austrálie a část papoušků tvoří vlastní odchovy z našeho chovného centra. Panaromatická voliéra byla vybudována přímo pro potřeby těchto nádherných majestátných ptáků. Návštěvníci tak mají možnost vidět je v jejich plné kráse. Ubikace je vybavena kmeny eukalyptu a je bohatě vybavena tak, aby byla zajištěna fyzická i psychická aktivita, která je pro všechny papoušky nezbytná. Kakaduům podáváme krmivo, kterým se živí i ve své domovině. Voliéry jsou konstantně inovovány a udržovány. Papoušci  mají zajištěnou tu nejlepší možnou péči. Jejich welfare je pro nás na prvním místě.  


Specializované cesty na Tenerife organizuje cestovní kancelář Canaria travel, která nabízí přímé lety z Prahy. Čtenáři časopisu PAPOUŠCI získají slevu 500 Kč/osoba. Těšíme se na vaši návštěvu! 
 

Staňte se členem nadace LORO PARQUE FUNDACIÓN
www.loroparque-fundacion.org

 

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

29.12.2017
Dagmar Doležalová
Bred - kakadu bílý
Bydlím v malé bytovce na kraji vesnice, proto bylo těžké vymyslet kam umístit velkou klec, aby poloha splňovala optimální požadavky, a to aby byl papoušek přibližně ve výši očí, nebyl v průvanu a měl pocit zázemí. Po dlouhém přemýšlení jsme se rozhodli umístit klec na bytelné kachlové polici v kuchyni, odkud bude mít kakadu dobrý výhled po celé místnosti.
celý článek
27.02.2018
Milena Vaňková
Když arové ararauna zaskočí a mile překvapí chovatele
Moje kamarádka, Miluška Bukaiová, chovatelka mnoha druhů papoušků i jiných exotických ptáků, se mi svěřila s překvapením, které vůbec neočekávala. Připravil jí ho pár arů ararauna...
celý článek
12.04.2018
Tereza Smetanová
Banánový koláč s rozinkami pro papoušky
Připravte pro své papoušky netradiční pamlsek. Tereza Smetanová představuje Banánový koláč s rozinkami pro papoušky.
celý článek
21.02.2019
ČASOPIS PAPOUŠCI
ZANEDLOUHO JSOU TU NOVÍ PAPOUŠCI !
Příští týden vyjde březnové číslo časopisu PAPOUŠCI. Přinášíme Vám malou ukázku...
celý článek