Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
10.06.2018

AKTUALITY Z LORO PARQUE – období odstavu u našich mláďat

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: archiv LPF

      

Mláďata papoušků z prvních snůšek jsou v našem chovném centru právě v období odstavu. Tento čas patří mezi jeden z nejkritičtějších momentů v životě papouška. Mláďata se musí naučit sama přijímat potravu bez pomoci svých rodičů. V období odstavu papouškům v chovném centru nadace Loro Parque Fundación poskytujeme především potřebný dostatečný prostor k proletu a mají k dispozici pestrou škálu měkkého i tuhého krmiva. V neposlední řadě se soustředíme také na vybavení a obohacování voliéry, abychom zajistili zdravý vývoj papoušků. Pokud odstav proběhl správně a bez komplikací, mládě je samostatné a po tomto citlivém životním období zesílí. Je zdravé, socializované, psychicky vyrovnané a v přijímání krmiva zcela soběstačné.

 

 

Jistě Vám neuniklo, že v září 2018 pořádáme celosvětový kongres pro všechny milovníky papoušků. Mám tu čest Vám představit dalšího přednášejícího, kterým je známý chovatel Volker Seidl z Německa. 

Volker Seidl se narodil v bývalé Německé demokratické republice. Vystudoval architekturu a momentálně vede vlastní společnost ve svém oboru. Když mu bylo 25 let, pořídil si první tři páry papoušků a v roce 1990 rozšířil svůj chov na 10 párů. V té době se mu u dvou párů podařil úspěšný odchov amazoňanů kubánských (Amazona leucocephala). Po pádu Berlínské zdi a po řadě úspěšných odchovů se rozhodl vybudovat velké a rozlehlé chovatelské zařízení. V roce 1993 postavil zařízení se 140 vnitřními voliérami s venkovními výlety. Součástí komplexu je prostorná přípravna krmiva, několik místností pro karanténu papoušků a oddělení pro umělý odchov. 

Volker Seidl se specializuje na chov amazoňanů. Spolu se svou manželkou chovají 14 druhů a poddruhů, vždy po třech párech. Velké úspěchy slaví např. s odchovy amazoňanů rudoocasých (Amazona brasiliensis) a amazoňanů nádherných (Amazona pretrei). Oba druhy odchovává již přes deset let s hodnotou oplozeností vajec 85 %. Volker Seidl píše do mnoha odborných časopisů a přednáší na odborných kongresech, kde předává své zkušenosti ostatním chovatelům. 

 

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

17.01.2018
Milan Bartl
Papoušek a jeho první dny ve vašem chovu
Přišel den "D" a vy si domů vezete vytouženého papouška. Nastává ohromná radost, ale někdy také nejistota, zda je vše tak, jak má být. Jak tedy na to, abyste se vyvarovali problémů?
celý článek
17.10.2018
ČASOPIS PAPOUŠCI
PAPOUŠEK ZLATOPERÝ objektivem Franty Brzáka
Je nám potěšením uveřejnit opět jeden z dobrodružných článků od Franty Brzáka. Známý fotograf a cestovatel se tentokrát vydal do Kolumbie, kde měl to štěstí a nafotil unikátní snímky papoušků zlatoperých (Leptosittaca branickii).
celý článek
30.12.2017
Dr. Matthias Reinschmidt
Eklektus různobarvý tanimbarský
Eklektus různobarvý (Eclectus roratus) je velmi zajímavý druh papouška, protože rozlišujeme více než deset různých poddruhů. Jedním z nejvzácněji chovaných je eklektus různobarvý tanimbarský (Eclectus roratus riedeli). Svým původem spadá do oblasti
celý článek
26.06.2018
MVDr. Helena Vaidlová
Bodavý hmyz a papoušci
Chov papoušků ve venkovních voliérách je pro zdraví papoušků nezbytný. Dostatek čerstvého vzduchu a především slunce nic nenahradí. Přednosti pobytu venku vysoce převažují případné problémy, které se s tím pojí. Jedním z negativ je obtěžování hmyzem.
celý článek