Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
10.06.2018

AKTUALITY Z LORO PARQUE – období odstavu u našich mláďat

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: archiv LPF

      

Mláďata papoušků z prvních snůšek jsou v našem chovném centru právě v období odstavu. Tento čas patří mezi jeden z nejkritičtějších momentů v životě papouška. Mláďata se musí naučit sama přijímat potravu bez pomoci svých rodičů. V období odstavu papouškům v chovném centru nadace Loro Parque Fundación poskytujeme především potřebný dostatečný prostor k proletu a mají k dispozici pestrou škálu měkkého i tuhého krmiva. V neposlední řadě se soustředíme také na vybavení a obohacování voliéry, abychom zajistili zdravý vývoj papoušků. Pokud odstav proběhl správně a bez komplikací, mládě je samostatné a po tomto citlivém životním období zesílí. Je zdravé, socializované, psychicky vyrovnané a v přijímání krmiva zcela soběstačné.

 

 

Jistě Vám neuniklo, že v září 2018 pořádáme celosvětový kongres pro všechny milovníky papoušků. Mám tu čest Vám představit dalšího přednášejícího, kterým je známý chovatel Volker Seidl z Německa. 

Volker Seidl se narodil v bývalé Německé demokratické republice. Vystudoval architekturu a momentálně vede vlastní společnost ve svém oboru. Když mu bylo 25 let, pořídil si první tři páry papoušků a v roce 1990 rozšířil svůj chov na 10 párů. V té době se mu u dvou párů podařil úspěšný odchov amazoňanů kubánských (Amazona leucocephala). Po pádu Berlínské zdi a po řadě úspěšných odchovů se rozhodl vybudovat velké a rozlehlé chovatelské zařízení. V roce 1993 postavil zařízení se 140 vnitřními voliérami s venkovními výlety. Součástí komplexu je prostorná přípravna krmiva, několik místností pro karanténu papoušků a oddělení pro umělý odchov. 

Volker Seidl se specializuje na chov amazoňanů. Spolu se svou manželkou chovají 14 druhů a poddruhů, vždy po třech párech. Velké úspěchy slaví např. s odchovy amazoňanů rudoocasých (Amazona brasiliensis) a amazoňanů nádherných (Amazona pretrei). Oba druhy odchovává již přes deset let s hodnotou oplozeností vajec 85 %. Volker Seidl píše do mnoha odborných časopisů a přednáší na odborných kongresech, kde předává své zkušenosti ostatním chovatelům. 

 

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

16.05.2018
Lucie Macánová
Papoušek červenokřídlý jako domácí mazlíček?
Australské papoušky, kam patří i papoušek červenokřídlý (Aprosmictus erythropterus), obecně nelze doporučit pro chov v bytových podmínkách ani na ochočení. Mezi hlavní překážky patří jejich velká potřeba proletu, většinou i plachost a obtížnější ochočitelnost.
celý článek
26.04.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Proč mít svého ptačího veterináře?
Ptáci jsou svou anatomií a fyziologií naprosto odlišní od psů a koček. Na světě existuje více než 18 tisíc druhů ptáků, co se týká papoušků, je jich více než 350 druhů.
celý článek
05.03.2018
Alena Winnerová
Amazónci bělohlaví v chovu Ralfa a Rosiny Neumeyerových
Amazónci bělohlaví (Pionus seniloides) se ve voliérách chovatelů vyskytují vzácně. V Rakousku je chovají manželé Ralf a Rosina Neumeyerovi, kteří minulý rok poskytli rozhovor pro tištěný časopis PAPOUŠCI.
celý článek
21.02.2018
Hillary Hankey
Takže chcete trénovat Vašeho papouška pro freeflight …
Denně mi přichází elektronickou poštou tři čtyři emaily, v nichž mě majitelé papoušků žádají o rady, jak trénovat papouška - mazlíčka pro FF (volný let, freeflight). Freeflight však není o tom naučit papouška přiletět na ruku na zavolání.
celý článek