Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
11.05.2018

AKTUALITY Z LORO PARQUE – papoušci milují kůru stromů

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: M. Peréz/LPF, archiv Anila Garga

      

Papoušci v našich voliérách si každý den užívají čerstvých větví nejrůznějších lokálních stromů, jako jsou například borovice, eukalyptové stromy atd. Možnost okusu a zábavy patří k jedněm z nejdůležitějších aspektů obohacení životního prostoru. Zvláštností je, že v určitém časovém období v roce se mnoho druhů papoušků soustředí na kůru. Nejen tedy, že ji okusují, ale také ji v malém množství zkonzumují. Kůra je zdrojem cenných minerálů a tím pádem pro zdraví papoušků prospěšná. Na snímku vidíte aratingu tmavohlavého (Aratinga weedellii), který při okusu klidně pozře i larvy a malé broučky, které pod kůrou žijí.


Mám tu čest představit Vám dalšího přednášejícího našeho IX MEZINÁRODNÍHO KONGRESU PAPOUŠCI 2018. Je jím Anil Garg, významný chovatel z Indie. V České republice vešel Anil ve známost díky článku v časopisu PAPOUŠCI 5/2014, kde představuje svůj chov a všeobecný chov papoušků v Indii. Momentálně Anil chová přes sto druhů papoušků, ale také plazy, taramíny a další. Za dlouhá léta Anil načerpal mnoho praktických zkušeností, o které se s účastníky kongresu podělí. Anil byl zakládajícím členem Avian Society of India (Indická organizace chovu ptáků). Cílem tohoto kroku bylo nejen vyměňování zkušeností a poznatků, ale také soustředění chovatelů v Indii pod jednu zastřešující národní organizaci, která poté reprezentuje chovatelství v Indii i mezinárodně.

Připojte se k nám, na kongres už se všichni velice těšíme!

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

29.05.2018
MVDr. Helena Vaidlová
Mládě špatně prospívá
Spousta chovatelů píše emaily s prosbou o radu. Když mládě špatně prospívá, po emailu ani po telefonu lze dobře poradit jen málokdy.
celý článek
04.05.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – důležitost možností pro hnízdění
Zdravím do Čech! Některé druhy se mohou se snůškou zpozdit. To bývá zapříčiněno buď nevhodnou hnízdní budkou nebo se pár ve voliéře necítí v bezpečí. V chovném centru nadace Loro Parque Fundación poskytujeme papouškům více hnízdních možností.
celý článek
30.04.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Zabiják teflon
Ptáčí dýchací systém je velice citlivý k inhalačním toxinům, ke kterým patří například teflon. Podívejme se na příběh tří mláďát arů ararauna, pro které se stal teflon osudný.
celý článek
25.07.2018
Milena Vaňková
Jsou ručně dokrmení rodiče papoušků schopni samostatně odchovat svá mláďata?
Ze zkušeností našich i velkého množství dalších chovatelů, je odpověď jednoznačná – ano.
celý článek