Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
02.11.2018

AKTUALITY Z LORO PARQUE – po odstavu dejte papouškům houpačky

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: LPF

      

 

Po období odstavu u papoušků nastává velmi zásadní vývojové životní stadium. Je to čas, kdy si papoušci zdokonalují své motorické dovednosti, tělo celkově roste a potřebuje mnoho podnětů pro vývoj správným směrem. V tomto období se na své papoušky soustředíme ještě více než obvykle. A též se soustředíme na jednotlivé konkrétní druhy. Je nutné poskytnout opeřeným krasavcům dostatečné proletové možnosti, aby posilovali své svaly. 

Jako ideální pro rozvoj motoriky a rovnováhy se ukázala být závěsná bidla – houpačky. Samozřejmě mají papoušci ve voliérách umístěná i různá další variabilní bidla, ale houpačky by neměly chybět. Různě po nich šplhají, když na nich přistanou, jsou nuceni vyrovnávat balanc. Další předností pak je, že pokud mají papoušci ve voliéře zajištěné podněty k pohybu, daleko lépe konzumují předložené krmivo. 

 

Je důležité vědět, že papoušci, kteří se pravidelně pohybují a jsou aktivní pak také lépe rostou ve všech vývojových stadiích života a též lépe přepeřují. Dopřejte jim proto komfort a nepodceňujte žádné vývojové období v papouščím životě...

 

 


 

Staňte se členem nadace LORO PARQUE FUNDACIÓN
www.loroparque-fundacion.org

 

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

02.08.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Květy ibišku pro papoušky
Ve volné přírodě konzumují papoušci širokou škálu potravy od semen a květů stromů, keřů a trav přes různé plody a bobule. V zajetí jim můžeme poskytnout různé druhy jedlých květů, například květu ibišku.
celý článek
10.09.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Nebezpečná a nevhodná potrava pro papoušky
Vytvoření seznamu potravy, která je pro papoušky nebezpečná, může být z mnoha důvodů oříškem.
celý článek
24.04.2018
Milena Vaňková
Máte svoje voliéry dostatečně zabezpečené proti úletu papouška? Papouščí vychytávky Mileny a Jardy č. 2.
S příchodem teplého počasí jsou naši papoušci a to jak voliéroví, tak spousta domácích mazlíků, pouštěni do venkovních voliér a klecí. To sebou přináší nebezpečí úletu papouška, které nesmíme podcenit.
celý článek
13.09.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Čas sklizně vlašských ořechů
Měsíce září a říjen jsou obdobím dozrávání vlašských ořechů. Tyto ořechy jsou oblíbenou součástí jídelníčku našich papoušků, zejména proto, že si je chovatelé mohou sami nasbírat, usušit a následně uskladnit.
celý článek