Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
02.11.2018

AKTUALITY Z LORO PARQUE – po odstavu dejte papouškům houpačky

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: LPF

      

 

Po období odstavu u papoušků nastává velmi zásadní vývojové životní stadium. Je to čas, kdy si papoušci zdokonalují své motorické dovednosti, tělo celkově roste a potřebuje mnoho podnětů pro vývoj správným směrem. V tomto období se na své papoušky soustředíme ještě více než obvykle. A též se soustředíme na jednotlivé konkrétní druhy. Je nutné poskytnout opeřeným krasavcům dostatečné proletové možnosti, aby posilovali své svaly. 

Jako ideální pro rozvoj motoriky a rovnováhy se ukázala být závěsná bidla – houpačky. Samozřejmě mají papoušci ve voliérách umístěná i různá další variabilní bidla, ale houpačky by neměly chybět. Různě po nich šplhají, když na nich přistanou, jsou nuceni vyrovnávat balanc. Další předností pak je, že pokud mají papoušci ve voliéře zajištěné podněty k pohybu, daleko lépe konzumují předložené krmivo. 

 

Je důležité vědět, že papoušci, kteří se pravidelně pohybují a jsou aktivní pak také lépe rostou ve všech vývojových stadiích života a též lépe přepeřují. Dopřejte jim proto komfort a nepodceňujte žádné vývojové období v papouščím životě...

 

 


 

Staňte se členem nadace LORO PARQUE FUNDACIÓN
www.loroparque-fundacion.org

 

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

08.02.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Spirulina - zdraví prospěšná sinice
Sinice jsou známé hlavně díky jejich výskytu ve sladkovodních nádržích, kde tvoří takzvaný vodní květ, který negativně ovlivňuje lidské zdraví a ekonomiku. Sladkovodní sinice rodu Spirulina (Arthrospira) je však vědci označována jako superpotravina budoucnosti.
celý článek
31.12.2017
Alena Winnerová
Papoušci ze země nejkrásnějšího slunce
Ze všech míst, která jsme v Jihoafrické republice doposud navštívili, mne stále nejvíce oslovuje vyprahlé vnitrozemí provincie Northern Cape. Rozlehlé rudé pláně savany, které tu a tam zdobí trnité keříky či akácie, evokují v člověku slovem..
celý článek
05.04.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko…
Sluneční záření je pro papoušky důležité zejména pro tvorbu vitamínu D, má vliv na kvalitu opeření, imunitní systém a hraje roli při výběru partnera či hledání potravy.
celý článek
01.05.2018
Tibor Ficeri
Alexandr šedý
Alexandr šedý obývá tropické deštné lesy na jihozápadě Indie v nadmořské výšce 450–1000 m n. m. V lidské péči se jedná o méně často chovaný druh, přestože podmínky chovu a krmení, které vyžadují, se příliš neliší od nároků příbuzných druhů.
celý článek