Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
12.10.2018

AKTUALITY Z LORO PARQUE – poděkování týmu veterinářů

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: LPF/archiv Bärbel Köhler

      

 

 

Tuto zprávu bych rád věnoval poděkování našemu veterinárnímu týmu Loro Parque. Minulý týden, konkrétně 4. října byl oficiální Mezinárodní den zvířat (WORLD ANIMAL DAY). Roku 1226, právě dne 4.10. zemřel františkánský mnich Sv. František z Assisi, který pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata, a právě proto se na tento den stanovil Mezinárodní den zvířat.

 

V Loro Parque a chovatelském centru nadace Loro Parque Fundación velmi dbáme na welfare našich svěřenců a snažíme se jim poskytovat to nejlepší. Bez pečlivé veterinární péče bychom se neobešli. Každý den jsou zvířata kontrolována, zda je u nich vše v pořádku. Pokud se veterinářům na první pohled nezdají, jsou ihned dána do péče na naši kliniku přímo v Loro Parque. Součástí kliniky je také moderně vybavená laboratoř a BABY STATION, stanice pro umělý odchov papoušků. Celému veterinárnímu týmu patří velký dík za jejich práci. Námi chovaná zvířata tu mají skutečně exkluzivní péči.

 

 

 

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

18.06.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Aratinga oranžovočelý (Eupsittula canicularis)
Aratinga oranžovočelý se vyčlenil spolu s aratingou kaktusovým (Eupsittula cactorum), hnědohrdlým (Eupsittula perthinax), aztéckým (Eupsittula astec), jamajským (Eupsittula nana) a zlatočelým (Eupsittula aurea) z rodu Aratinga do rodu Eupsittula.
celý článek
31.07.2018
MVDr. Helena Vaidlová
Ptačí chřipka v Evropě
Ptačí chřipka v Evropě stále je a zdá se, že nás chvilku ještě bude strašit. Nabízíme krátký přehled výskytu v Evropě v roce 2018.
celý článek
19.07.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Pracovat pro potravu?
Proč naši papoušci chtějí “pracovat pro potravu”?
celý článek
14.03.2018
Milan Bartl
Chovatelův rok – JARO Začátek chovatelské sezony 5. část
V posledních dnech se oteplilo a krásné slunečné počasí láká ven nejen nás, ale samozřejmě i papoušky. Po dlouhých zimních dnech se vyhřívají na sluníčku. Jaro je konečně tady.
celý článek