Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
12.10.2018

AKTUALITY Z LORO PARQUE – poděkování týmu veterinářů

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: LPF/archiv Bärbel Köhler

      

 

 

Tuto zprávu bych rád věnoval poděkování našemu veterinárnímu týmu Loro Parque. Minulý týden, konkrétně 4. října byl oficiální Mezinárodní den zvířat (WORLD ANIMAL DAY). Roku 1226, právě dne 4.10. zemřel františkánský mnich Sv. František z Assisi, který pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata, a právě proto se na tento den stanovil Mezinárodní den zvířat.

 

V Loro Parque a chovatelském centru nadace Loro Parque Fundación velmi dbáme na welfare našich svěřenců a snažíme se jim poskytovat to nejlepší. Bez pečlivé veterinární péče bychom se neobešli. Každý den jsou zvířata kontrolována, zda je u nich vše v pořádku. Pokud se veterinářům na první pohled nezdají, jsou ihned dána do péče na naši kliniku přímo v Loro Parque. Součástí kliniky je také moderně vybavená laboratoř a BABY STATION, stanice pro umělý odchov papoušků. Celému veterinárnímu týmu patří velký dík za jejich práci. Námi chovaná zvířata tu mají skutečně exkluzivní péči.

 

 

 


 

Staňte se členem nadace LORO PARQUE FUNDACIÓN
www.loroparque-fundacion.org

 

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

26.11.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
79. Mezinárodní výstava ptactva v Reggio Emilia
Ve dnech 23. - 25. 11. 2018 se v italském Reggio Emilia konala 79. Mezinárodní výstava ptactva spojená s největší burzou okrasného ptactva v Itálii i v celé Jižní Evropě.
celý článek
19.04.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Žako Riki a rinolit
Nedostatek vitamínu A a vápníku je často způsoben jednostranným podáváním pouze zrninových směsí. Hypovitaminóza A může u papoušků vyústit v tvorbu rinolitu - kamínku tvořeného odumřelou sliznicí, který ucpává nozdru.
celý článek
03.01.2018
Milan Bartl
Chovatelův rok – ZIMA 1. část
Začal nový rok a chovy papoušků a exotického ptactva ve střední Evropě jsou zazimovány. My chovatelé bilancujeme, jaký byl loňský chovatelský rok a co letos chceme udělat jinak, abychom uspěli.Pro větší část druhů papoušků je středoevropské zimní období obdobím klidu a pozvolných příprav na novou chovatelskou sezónu. Naši opeřenci by si měli..
celý článek
03.05.2018
MVDr. Helena Vaidlová
Která dokrmovací směs pro papoušky je nejlepší?
Přichází období odchovu mláďat a s ním i potřeba některá mláďata dokrmovat ručně.
celý článek