Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
13.04.2018

AKTUALITY Z LORO PARQUE – zahnízdili amazónci běločelí

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: Loro Parque Fundación

Březen a duben jsou měsíce, kdy přichází ten pravý čas hnízdění amazónků rodu Pionus. Jako první mají vajíčka amazónci běločelí (Pionus senilis). Tento druh papouška pochází ze Střední Ameriky a je vždy jeden z prvních druhů amazónků rodu Pionus, kteří s hnízdními aktivitami na jaře začnou. Amazónky běločelé si brzy můžete prohlédnout i s mláďaty ve velké proletové voliéře ve veřejně přístupné části Loro Parque. Tam sdílí prostor s ostatními zástupci rodu Pionus.

 

Stejně jako minulý týden, tak i dnes mám pro vás připravené představení jednoho z našich přednášejících, který v září 2018 zavítá na IX MEZINÁRODNÍ KONGRES PAPOUŠCI. Bude jím Prof. Dr. Gerry M. Dorrestein, který je ředitelem nizozemského výzkumného institutu ptáků a exotických zvířat (Dutch Research Institute for Avian and Exotic Animals (NOIVBD) a šéfem diagnostické laboratoře. Specializuje se na veterinární patologii se zaměřením na nemoci ptáků a exotických zvířat.

V roce 2010 se profesor Dr. Dorrestein začal zabývat speciálním výzkumným projektem, který se týká souvislosti bornavirů a syndromu dilatace proventrikulu papoušků (PDD). Dr. Dorrestein je hostujícím profesorem a přednáší patologii ptáků a plazů na fakultě veterinárního lékařství Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Působí též jako čestný profesor na univerzitě Uludag University of Bursa v Turecku. Předtím celých 30 let přednášel veterinární patologii na univerzitě v Utrechtu, Holandsko. Posledních 15 let pak vedl oddělení pro ptáky, exotická zvířata a wildlife.

 

Prof. Dr. Dorrestein je čestným členem European College Zoological Medicine (ECZM) a asociace veterinárních lékařů zvířat zoologických zahrad a volně žijících zvířat (EAZWV). Je autorem několika publikací s tématikou veterinární medicíny. Vydal přes 450 vědeckých a veterinárních článků a je známým přednášejícím na významných kongresech po celém světě.


Informace o námi pořádaném kongresu najdete na webu: www.kongres.papousci.com

Těším se na vás opět příští pátek!

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

29.12.2017
Václav Jiroušek
Mutace papouška červenokřídlého a jeho chov
Poslední roky jsem se zaměřil na mutace papoušků červenokřídlých, a to poté, co jsem si dovezl v roce 2000 první skořicový pár. V následujících letech přibyla mutace žlutá a šedozelená, jejichž kombinace mě zaměstnávají již více než deset let. Rád bych ve svých voliérách co nejdříve viděl létat vlastní odchov...
celý článek
11.04.2018
Milan Bartl
Pavilon Austrálie v ZOO PARKU Vyškov
Obyvatelé pavilonu Austrálie v ZOO PARKU Vyškov, andulky vlnkované, korely chocholaté a klokani rudokrcí mají za sebou první zimu, kterou strávili v nově vybudovaném pavilonu. O otevření nového pavilonu Austrálie jsme informovali v tištěném časopise Papoušci 6/2017
celý článek
16.07.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Když uhyne papoušek
Úhyn papouška je pro chovatele velice smutnou a nepříjemnou situací. Dříve či později však nastane otázka: Udělal jsem něco špatně? Může se stát něco i mým ostatním papouškům?
celý článek
11.07.2018
Vendula Černá
Papoušci a pitný režim, aneb noční můra většiny mazlíčkářů
Papoušci mají v miskách nejen krmivo, ale hlavně čistou vodu. Jenže jak dlouho voda vydrží čistá? Papoušek se může v misce chtít koupat, může se tam dostat trus, nebo si tam namáčí dobroty. A jak tedy vodu udržet čistou? Řešením je pítko.
celý článek