Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
13.04.2018

AKTUALITY Z LORO PARQUE – zahnízdili amazónci běločelí

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: Loro Parque Fundación

Březen a duben jsou měsíce, kdy přichází ten pravý čas hnízdění amazónků rodu Pionus. Jako první mají vajíčka amazónci běločelí (Pionus senilis). Tento druh papouška pochází ze Střední Ameriky a je vždy jeden z prvních druhů amazónků rodu Pionus, kteří s hnízdními aktivitami na jaře začnou. Amazónky běločelé si brzy můžete prohlédnout i s mláďaty ve velké proletové voliéře ve veřejně přístupné části Loro Parque. Tam sdílí prostor s ostatními zástupci rodu Pionus.

 

Stejně jako minulý týden, tak i dnes mám pro vás připravené představení jednoho z našich přednášejících, který v září 2018 zavítá na IX MEZINÁRODNÍ KONGRES PAPOUŠCI. Bude jím Prof. Dr. Gerry M. Dorrestein, který je ředitelem nizozemského výzkumného institutu ptáků a exotických zvířat (Dutch Research Institute for Avian and Exotic Animals (NOIVBD) a šéfem diagnostické laboratoře. Specializuje se na veterinární patologii se zaměřením na nemoci ptáků a exotických zvířat.

V roce 2010 se profesor Dr. Dorrestein začal zabývat speciálním výzkumným projektem, který se týká souvislosti bornavirů a syndromu dilatace proventrikulu papoušků (PDD). Dr. Dorrestein je hostujícím profesorem a přednáší patologii ptáků a plazů na fakultě veterinárního lékařství Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Působí též jako čestný profesor na univerzitě Uludag University of Bursa v Turecku. Předtím celých 30 let přednášel veterinární patologii na univerzitě v Utrechtu, Holandsko. Posledních 15 let pak vedl oddělení pro ptáky, exotická zvířata a wildlife.

 

Prof. Dr. Dorrestein je čestným členem European College Zoological Medicine (ECZM) a asociace veterinárních lékařů zvířat zoologických zahrad a volně žijících zvířat (EAZWV). Je autorem několika publikací s tématikou veterinární medicíny. Vydal přes 450 vědeckých a veterinárních článků a je známým přednášejícím na významných kongresech po celém světě.


Informace o námi pořádaném kongresu najdete na webu: www.kongres.papousci.com

Těším se na vás opět příští pátek!

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

18.01.2018
Petr Vopálka
Český klub chovatelů agapornisů se představuje
Trvalo to několik let a chovatelé si začali uvědomovat, že zahraniční chovy jsou na jiné úrovni, než u nás. Po návštěvě klubové výstavy, kde jsou k vidění např. agapornisové růžohrdlí výstavního typu, byli mnozí v šoku. Klub tak reagoval na stovky dotazů, začal se zvedat zájem o kvalitní chovy agapornisů u nás.
celý článek
29.01.2018
Alena Winnerová
Praktický chovatelský tip z Loro Parque
Období, kdy mláďata papoušků v chovech ve voliérách opouštějí budku, pro ně patří mezi jedno z nejrizikovějších v životě. Mladí papoušci si musí prakticky okamžitě zvyknout nové prostředí a mohou být zpočátku v různé míře dezorientovaní.
celý článek
25.07.2018
Milena Vaňková
Jsou ručně dokrmení rodiče papoušků schopni samostatně odchovat svá mláďata?
Ze zkušeností našich i velkého množství dalších chovatelů, je odpověď jednoznačná – ano.
celý článek
19.03.2018
ČASOPIS PAPOUŠCI
SEMINÁŘ PRO CHOVATELE EKLEKTŮ RŮZNOBARVÝCH
Thiely de Moor je známá chovatelka papoušků z Holandska. V letošním roce, konkrétně 23. června 2018, pořádá Thiely spolu s manželem Edem jednodenní seminář pro chovatele papoušků se zaměřením právě na chov eklektů různobarvých.
celý článek