Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
08.03.2018

Milovník papoušků v Indii denně nakrmí 4000 alexandrů malých

Text: ČASOPIS PAPOUŠCI
Foto: archiv redakce a Barcroft TV

V Čennaí na jihovýchodě Indie (na pobřeží bengálského zálivu) žije sympatický muž jménem Kilithottam Sekar. Do města se přistěhoval před 25 lety, aby zde založil svou živnost opraváře kamer. Už kdysi měl zálibu v krmení různých volně žijících ptáků a veverek. Teď však denně nakrmí 4000 volně žijících alexandrů malých...Milovník papoušků Sekar prozrazuje: „bezprostředně po tragické Tsunami ke mně domů přiletěl pár alexandrů malých. Ten pak nalákal další a další a postupem času a díky krmení se hejno rozšířilo o několik tisíc jedinců“. V tomto videu od Barcroft TV se podívejte, jak krmení prakticky probíhá. Sekar každý den vstává ve 4:30 hodin ráno, aby připravil krmivo pro volně žijící alexandry malé, kteří k jeho domu přiletí okolo šesté. Za den zkrmí okolo 60 kg krmiva, které ho stojí 500 indických rupií (necelých stošedesát korun českých). Náklady na krmivo představují asi 40 % Sakarova platu. Nicméně přiznává, že papoušci jsou to jediné, co má a rád se o ně stará.S počtem čtyř miliónů obyvatel je Čennaí páté největší město v Indii. Sekar bydlí v hustě obydlené čtvrti, kde denně projdou desítky lidí a dlouze pozorují krmení alexandrů. Sekar bere krmení „svých“ alexandrů jako poslání a hodlá v něm pokračovat, i když přiznává, že je to vzhledem k jeho věku stále více náročné.

Za informace děkujeme: Barcroft TV

 

ČASOPIS PAPOUŠCI

Časopis PAPOUŠCI - kvalitní články pro chovatele a přátele papoušků.

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

01.05.2018
Tibor Ficeri
Alexandr šedý
Alexandr šedý obývá tropické deštné lesy na jihozápadě Indie v nadmořské výšce 450–1000 m n. m. V lidské péči se jedná o méně často chovaný druh, přestože podmínky chovu a krmení, které vyžadují, se příliš neliší od nároků příbuzných druhů.
celý článek
22.05.2018
Milena Vaňková
Jsou loriové vhodnými papoušky domácími mazlíčky?
Odpověď na tuto otázku není zcela jednoznačná. Ano i ne.
celý článek
20.03.2018
MVDr. Helena Vaidlová
Pohlavní dimorfismus u žaků
V dnešní moderní době využíváme ke stanovení pohlaví u ptáků bez výrazného pohlavního dimorfismu nejrůznějších pokrokových metod. U žaků existuje spolehlivý znak pohlavního dimorfismu, který však není známý ani zkušeným chovatelům.
celý článek
23.04.2018
Pavel Růžek
Kakadu bílý – několik poznámek k odchovu
Čtenáře časopisu PAPOUŠCI bych rád tímto článkem seznámil s problémy, které se mohou vyskytnout během chovu kteréhokoliv páru v našich voliérách. V tomto případě se jedná o kakadua bílého (Cacatua alba).
celý článek