Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
08.03.2018

Milovník papoušků v Indii denně nakrmí 4000 alexandrů malých

Text: ČASOPIS PAPOUŠCI
Foto: archiv redakce a Barcroft TV

V Čennaí na jihovýchodě Indie (na pobřeží bengálského zálivu) žije sympatický muž jménem Kilithottam Sekar. Do města se přistěhoval před 25 lety, aby zde založil svou živnost opraváře kamer. Už kdysi měl zálibu v krmení různých volně žijících ptáků a veverek. Teď však denně nakrmí 4000 volně žijících alexandrů malých...Milovník papoušků Sekar prozrazuje: „bezprostředně po tragické Tsunami ke mně domů přiletěl pár alexandrů malých. Ten pak nalákal další a další a postupem času a díky krmení se hejno rozšířilo o několik tisíc jedinců“. V tomto videu od Barcroft TV se podívejte, jak krmení prakticky probíhá. Sekar každý den vstává ve 4:30 hodin ráno, aby připravil krmivo pro volně žijící alexandry malé, kteří k jeho domu přiletí okolo šesté. Za den zkrmí okolo 60 kg krmiva, které ho stojí 500 indických rupií (necelých stošedesát korun českých). Náklady na krmivo představují asi 40 % Sakarova platu. Nicméně přiznává, že papoušci jsou to jediné, co má a rád se o ně stará.S počtem čtyř miliónů obyvatel je Čennaí páté největší město v Indii. Sekar bydlí v hustě obydlené čtvrti, kde denně projdou desítky lidí a dlouze pozorují krmení alexandrů. Sekar bere krmení „svých“ alexandrů jako poslání a hodlá v něm pokračovat, i když přiznává, že je to vzhledem k jeho věku stále více náročné.

Za informace děkujeme: Barcroft TV

 

ČASOPIS PAPOUŠCI

Časopis PAPOUŠCI - kvalitní články pro chovatele a přátele papoušků.

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

24.05.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Na letišti Soekarno-Hatta bylo zmařeno pašování stovek papoušků
Ve zpravodajském deníku The Jakarta Post vyšla dne 21.5. 2018 zpráva o zmaření pokusu o pašování stovek papoušků ve městě Tangerang, které leží na západě ostrova Jáva. Úřady na mezinárodním letišti Soekarno-Hatta v Tangerangu, v provincii Banten, zmařily pokus o
celý článek
03.07.2018
Ing. Jana Jiroušková Kamberská
Důležitost odpočinku a kvalitního spánku u papoušků
ŠKUBÁNÍ, NERVOZITA, AGRESIVITA, NECHUTENSTVÍ či ŠPATNÁ KVALITA PEŘÍ – i takto se může projevit nekvalitní spánek. Podobně jako je pro zdraví papouška nezbytné slunce, voda, vzduch, stejně tak důležitým faktorem je dostatek kvalitního odpočinku.
celý článek
16.01.2018
Milena Vaňková
Kšíry pro papoušky
Ve svém minulém příspěvku pro tento web jsem psala o vzrůstající oblibě chovaných papoušků jako společníků, kamarádů, mazlíčků. Lidé, kteří si takového papouška pořizují, mu chtějí dopřát to nejlepší, co mohou. K tomu patří i přirozený pobyt venku. Ne každý má možnost slunění svého papouška ve venkovní voliéře a proto se nabízí příležitost vzít svého ptačího kamaráda ven na kšírech vyrobených speciálně pro papoušky.
celý článek
07.03.2018
Jan Komínek
Eklektus různobarvý severní
Rád bych se s Vámi podělil o své zkušenosti a poznatky z chovu opravdu krásných papoušků eklektů různobarvých severních (Eclectus roratus vosmaeri). Fascinovali mě hned, když jsem je poprvé viděl.
celý článek