Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
10.04.2018

Mláďata papoušků

Text: Milena Vaňková
Foto: Jaroslav Vokoun

Začátek hlavní chovné sezóny 2018 je tady, ale my v našem chovu "LORIOVÉ A OSTATNÍ" ještě stále dokrmujeme některé druhy z uplynulé sezóny. Patří mezi ně především arové a loriové. Pokud papoušci zahnízdí a odchovy se daří, můžete mít pocit, že jste pro své opeřené svěřence udělali opravdu vše. Mladí papoušci jsou odměnou jak pro pár papoušků, tak také pro chovatele. U některých jedinců se musí z různých důvodů přistoupit k umělému odchovu a nám je ctí se na něm podílet s velkým nasazením. Jak rodičovským párům, tak mláďatům poskytujeme tu nejlepší péči, jakou jim dokážeme dopřát. Pro dnešní slunečný den jsem pro vás připravila fotogalerii našich mláďat a věřím, že pro vás bude pozitivní inspirací. Vám všem přejeme hodně štěstí a úspěchů v nadcházející chovné sezóně. 

 


Přijměte pozvání na osobní webové stránky www.loriove.com
E-mail: milenavankova@seznam.cz
Tel.: 731 414 901

Milena Vaňková

Aktivnímu chovu papoušků a jiných zvířat se věnuji více než 40 let. Společně s manželem Jaroslavem Vokounem, autorem téměř všech fotografií u našich publikovaných příspěvků, chováme širokou škálu papoušků, ale i jiných exotických ptáků, dále želvy, drápkaté opičky a terarijní zvířata. I mé studium a stejně tak práce v zoologické zahradě a nyní na veterinární ošetřovně bylo a je věnováno práci se zvířaty. S časopisem PAPOUŠCI spolupracuji od roku 2002.

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

05.01.2018
Rafael Zamora Padrón
Krmení papoušků v zimním období v LORO PARQUE FUNDACIÓN
Hlavní chovná sezóna na Tenerife je již za námi a my se můžeme radovat ze skutečnosti, jak mláďata našich papoušků dobře prospívají. O odchovech vám poreferuji zase někdy příště… nyní se pojďme zabývat dospělými jedinci.
celý článek
30.04.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Zabiják teflon
Ptáčí dýchací systém je velice citlivý k inhalačním toxinům, ke kterým patří například teflon. Podívejme se na příběh tří mláďát arů ararauna, pro které se stal teflon osudný.
celý článek
13.06.2018
Milan Bartl
10. let Papouščí zoologické zahrady v Bošovicích
10. let od obdržení licence ZOO slavila v sobotu 9. června 2018 Papouščí zoologická zahrada v jihomoravských Bošovicích. Licenci zoo obdržela v roce 2008 a pro návštěvníky otevřela své brány v roce 2011.
celý článek
21.03.2018
Alena Winnerová
Jarní pozdrav z redakce časopisu PAPOUŠCI
Nahlédněte do aktivit redakce časopisu PAPOUŠCI. Jaro se pomalu, ale jistě probouzí. Pro předplatitele a zájemce o předplatné máme příjemný jarní dárek!
celý článek