Načítám...
28.12.2017

Mrkvové kuličky pro papoušky

Text: Radka Hrevušová
Foto: Radka Hrevušová

Mrkvové kuličky pro papoušky

Ingredience:

5 středně velkých mrkví, 1 batát, 1 menší dýně Hokkaido, 1 hrníček jáhel
(loupané proso), 1 šálek průmyslově vyráběné vaječné směsi,
1 šálek neloupaného prosa, strouhanka na zahuštění, ovesné vločky na obalení

Postup:

Jáhly spaříme dvojnásobným množstvím vroucí vody a pod pokličkou necháme odstát. Mezitím oloupeme zeleninu. Mrkev podlijeme trochou vody a 10 minut dusíme, pak přidáme nakrájený batát a dužinu z dýně (bez slupky a jader) a dusíme dalších 10 minut. Scedíme, necháme trochu zchladnout a rozmačkáme. Jáhly scedíme a případnou nevstřebanou vodu necháme důkladně vykapat, pak přidáme k zelenině spolu s vaječnou směsí a prosem. Vše promícháme a podle potřeby zahustíme jemnou strouhankou. Ze zchladlé směsi tvoříme pomocí malé lžičky kuličky, které obalujeme v ovesných vločkách. Kuličky rozložíme na tác a vložíme do mrazničky, po zmrznutí sesypeme do mikrotenového sáčku nebo plastové dózy a tak uchováme i několik týdnů. Do hmoty můžeme přidat sypké minerály, které se jinak papouškům těžko dávkují.

 Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

14.10.2019
Milena Vaňková
Víte, jak je to s emocemi u papoušků?
Každý majitel velkého papouška, vlastně každý majitel papouška brzy zjistí, jak inteligentního tvora má vedle sebe a že je nutné ho se vším všudy respektovat.
celý článek
12.01.2018
Eric Antheunisse
Eric a Alycia Antheunisse – budou přednášet na papouščím kongresu Nový Zéland 2018
Pokud ještě nemáte plány na letošní dovolenou, máme pro vás skvělý tip. Jste-li milovníci papoušků, splňte si sen a navštivte Nový Zéland. Ve dnech 20.–22. dubna 2018 se tam totiž uskuteční prestižní kongres pro chovatele papoušků, který organizuje Parrot Society of New Zealand.
celý článek
22.10.2019
MVDr. Veronika Trhoňová, Ph.D.
Poruchy chování související s reprodukcí
Věděli jste, že mnoho poruch chování, které se u papoušků domácích mazlíčků vyskytuje, může souviset s reprodukcí? Nenaplnění potřeb souvisejících s reprodukční aktivitou může vyústit v neustálý křik, škubání peří nebo agresivitu vůči jednotlivým členům domácnosti.
celý článek
06.04.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – máme mláďata u kakaduů...
V této době jsou v mnoha budkách mláďata, která dobře prospívají. Stejně tak je tomu i v naší Baby Station, kde se někteří papoušci ručně dokrmují. Opeřují se již například mláďata kakaduů žlutočečelatých guinejských.
celý článek