Načítám...
03.02.2020

Sociální sítě a papoušci

Text: Milena Vaňková, Milena Vaňková
Foto: Milena Vaňková, Jaroslav Vokoun

 

Sociální síť je služba na Internetu, která registrovaným členům umožňuje si vytvářet osobní či firemní, veřejný či částečně veřejný profil, komunikovat spolu, sdílet informace, fotografie, videa, provozovat chat a další aktivity.

Komunikace mezi uživateli sociálních sítí může probíhat buď soukromě mezi dvěma uživateli,  nebo a to nejčastěji, hromadně mezi uživatelem a skupinou s ním propojených dalších uživatelů.

Asi nejrozšířenejší sociální sítí mezi uživateli je Facebook.  Je to celosvětově rozšířená sociální síť, kterou používá více než miliarda uživatelů.

Posláním sociálních sítí je zajištění kontaktu mezi lidmi a usnadnění komunikace. Je možné sdílet informace, fotky, videa včetně živého vysílání.

Interakce probíhá především s lidmi, které si přidáme do přátel. Ti poté, v závislosti na našem nastavení soukromí, mohou mít exkluzivní přístup k obsahu, který vkládáme.


Sociální sítě využíváme také my, chovatelé papoušků a je to tak velmi dobře. Můžeme tak být v kontaktu s mnoha chovateli, přáteli a téměř okamžitě se dostat k potřebným radám a informacím.

inspiraci a rady můžeme získat už při prvním rozhodování o pořízení papouška

najdeme zde i nabídku papoušků a kontakty na chovatele

rychlost šíření informací je obrovská a pomohla tak k odchytu spousty ulétlých papoušků

pomocí sociálních sítí můžeme nahlédnout do mnoha chovatelských zařízení

majitelé papoušků mazlíčků prezentují to, co svého zvířecího kamaráda naučili

najdeme zde informace o plánovaných chovatelských akcích a ukázky z těch, které již   proběhly

prezentují se zde firmy s potřebami a krmivy pro papoušky a výrobci klecí a voliér

 

 

 

 

Závěrem si dovolím osobní názor…

Chovatelství považuji za něco, co přináší do života člověku radost.  A to se týká jakéhokoliv počtu chovaných zvířat.  O tuto radost i zkušenosti se  rádi podělíme s lidmi na sociálních sítích. Hledáme zde také inspiraci a rady. Bohužel mi připadá, že do komentářů vstupují lidé, jejichž hlavním životním cílem je pomlouvat, zesměšňovat a napadat vše a všude. Samozřejmě, každý má právo vyjádřit svůj názor, ale vše se dá vysvětlit a popsat na určité úrovni komunikace.

Musím ale zmínit i opačný případ, kdy uživatel v podstatě nechce slyšet radu na položenou otázku. Chce vlastně slyšet tu „svoji“ odpověď. Zde bohužel platí:

„Ukaž chytrému chybu a on ti poděkuje,
ukaž hloupému chybu a on se urazí …“

Používejme sociální sítě k obohacení informací, podívejme se vždy na použité zdroje a jejich důvěryhodnost a nenechme se zmanipulovat.

 

 

 


Přijměte pozvání na osobní webové stránky www.loriove.com
E-mail: milenavankova@seznam.cz
Tel.: 731 414 901

Milena Vaňková

Aktivnímu chovu papoušků a jiných zvířat se věnuji více než 40 let. Společně s manželem Jaroslavem Vokounem, autorem téměř všech fotografií u našich publikovaných příspěvků, chováme širokou škálu papoušků, ale i jiných exotických ptáků, dále želvy, drápkaté opičky a terarijní zvířata. I mé studium a stejně tak práce v zoologické zahradě a nyní na veterinární ošetřovně bylo a je věnováno práci se zvířaty. S časopisem PAPOUŠCI spolupracuji od roku 2002.

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

04.03.2019
Milena Vaňková
Označování papoušků
Je doba, kdy se v budkách chovatelů objevuje očekávaná snůška a vylíhlá mláďata. Z důvodu identifikace mláděte, by mělo být každé označeno.
celý článek
20.06.2018
Milan Bartl
Chovatelův rok - Označování papoušků kroužkováním a čipováním - 10. část
Označování papoušků se provádí ze zákonných důvodů (u druhů podléhajících registraci CITES A), z evidenčních důvodů (vedení chovatelská evidence, důkaz o věku jedince) a důvodu odlišení jednotlivých mláďat v hnízdě (určování pohlaví, veterinární vyšetření).
celý článek
27.09.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – upřednostní papoušci zralé nebo nezralé ovoce?
V průběhu roku se nároky papoušků na své krmivo mění. Nehledě na specifická období jsou druhy ovoce, které většina druhů papoušků preferuje.
celý článek
25.04.2018
Milan Bartl
Chovatelův rok - výživa při hnízdění - 7. část
Papouščí rodičovský pár potřebuje mít při krmení potomstva pocit dostatku. Pokud mu ho nedáme, pak se může stát, že všechna mláďata nebude krmit dostatečně. Nebo je nakrmí něčím nevhodným, co ve volieře najdou.
celý článek