Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
15.05.2019

Tip na výlet - Londýnská zoologická společnost 2. část

Text: MVDr. Veronika Sochorcová
Foto: MVDr. Veronika Sochorcová

Pokud se chystáte navštívit Velkou Británii a patříte mezi milovníky zvířat, doporučuji navštivit dvě zoologické zahrady patřící Londýnské zoologické společnosti (Zoological Society of London, ZSL) - ZOO Londýn a ZOO Whipsnade.

Londýnská zoologická zahrada - ZSL London ZOO

Londýnská zoologická zahrada se nachází na severním okraji Regent’s Parku. Původně ZOO sloužila jen pro vědecké účely a roku 1847 se otevřela veřejnosti. Postupně bylo zřejmé, že bude nutné pro velká zvířata zajistit optimální podmínky a v roce 1928 se začala první zvířata umisťovat do nově vzniklé části zahrady - ZOO Whipsnade. V londýnské ZOO se nachází království goril, země lvů a život v deštném pralese. Návštěvníky zaujme průchozí voliéra s kotuly veverovitými nebo lemury. Jako ve vetšině zoologických zahrad, ani zde nechybí žirafy a zebry, naopak mezi vzácný druh africké části patří okapi.   

Co se týká papoušků, můžete v londýnské ZOO vidět pár arů hyacintových a dva páry arů kaninda s mláďaty. Mne konkrétně zaujala jedna z jejich voliér, která měla odhadem velikost 6 x 20 metrů. Ary kaninda se zde daří úspěšně rozmnožovat.

Ve venkovní voliéře před pavilonem ptáků se nacházejí voliéry s hejnem agapornisů hnědohlavých a skupinou ibisů rudých. V pavilonu ptáků se můžete volně procházet mezi plodožravými a hmyzožravými ptáky, uvidíte zde např. holuby černotemenné, majny Rothschildovy, turaka červenokorunkatá, timálii čínskou a strdimily. Po zemi se procházejí tenkozobci opační a pisily čáponohé. V další části pavilonu uvídíte např. rýžovníky šedé nebo zebřičky timorské ve velkých hejnech.

V londýnské ZOO se nachází také akvárium, motýlí dům, pavilon hmyzu a dětská ZOO. Fanoušci Harryho Pottera by neměli zapomenout navštívit pavilon plazů, ve kterém byla natáčena scéna z prvního dílu filmu Harry Potter a Kámen mudrců.

Součástí programu pro návštěvníky je, stejně jako v ZOO Whipsnade, i ptačí vystoupení, behěm kterého mohou návštěvníci např. volně létající ary zelenokřídlé. Pohled na tyto ptáky je překrásný.

Pro návštěvu Londýnské ZOO doporučuji vyhradit celý den, avšak díky jeji malé rozloze je možné prohlídku stihnout během odpoledne. Počasí v Londýně je nevyzpytatelné a proto doporučuji mít vždy po ruce deštník či pláštěnku. Cena vstupenky pro dospělou osobu v květnu roku 2019 činila 30 liber. Pokud vás zajímají další informace o této překrásné zoo a safari parku, můžete je zaslat na email: sochorcova.veronika@seznam.cz

MVDr. Veronika Sochorcová

V roce 2014 ukončila studium Fakulty veterinárního lékařství Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Během studia navštěvovala Kliniku chorob ptáků, plazů a drobných savců a po ukončení studia zde nastoupila jako veterinární lékařka se zaměřením na aviární medicínu. V rámci své pracovní náplně zajišťuje provoz aviární ambulance, ošetření pacientů včetně hospitalizace a pohotovostní služby, semináře a přednášky pro studenty čtvrtého až šestého ročníku, zároveň pokračuje v postgaduálnímu studiu na téma zobrazovací metody u exotických zvířat. V roce 2016 absolvovala stáže na klinice pro exotická zvířata Great Western Exotics v Anglii a v nemocnici pro sokolovité dravce Abu Dhabi Falcon Hospital ve Spojených arabských emirátech. V roce 2017 stáže v diagnosticko-patologické laboratoři pro ptáky a exotická zvířata NOIVBD a na Klinice pro exotická zvířata Univerzity Utrecht v Nizozemí. Pravidelně se účastní seminářů, výstav, chovatelských setkání, národních i mezinárodních konferencí (přednášející na VIII. semináři SVĚT PAPOUŠKŮ A LIDÍ 2017 či mezinárodní konferenci ICARE 2017 v Italských Benátkách).

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

28.06.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Rizika burských oříšků
Burské oříšky, buráky či arašídy ve skutečnosti nejsou druhem ořechu, ale plody podzemnice olejné, luštěniny z čeledi bobovitých, do které patří spolu s fazolemi či čočkou.
celý článek
22.11.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Jak můžete odhalit časné známky onemocnění u vašeho papouška? 2. část
V minulém online článku jste se mohli dozvědět o tom, jak můžete na základě vzhledu trusu odhalit časné příznaky onemocnění u vašeho papouška.
celý článek
29.06.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – mláďata opouštějí budky...
V našich voliérách chovného centra Loro Parque Fundación nyní opustilo hnízda mnoho druhů odchovaných papoušků. Mezi nimi jsou například i aratingové zlatočelí (Aratinga auricapillus), kteří si trénují své letecké umění se svými rodiči a sourozenci.
celý článek
14.05.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Dva ptáci jsou vždy pár
Většina druhů papoušků je pohlavně monomorfních, to znamená, že na pohled nerozlišíme samce od samice. Spoléhat na to, že samec je vždy mohutnější a větší než samice se nemusí vyplatit, zejména když jde o chovný pár.
celý článek