Načítám...

Adblock detekován ve vašem prohlížeči!

Pro pokračování ve čtení článku prosím deaktivujte adblock ve vašem prohlížeči.

Postup deaktivace

07.11.2019

ZOBÁK – kniha, která právě vyšla v Německu

Text: Dr. Slobodan Ivic
Foto: Dr. Slobodan Ivic

Rád bych Vám představil svou knihu, která je velmi specificky zaměřená. Vyšla v němčině a zabývá se POUZE ptačím zobákem. Možná se teď někteří z Vás pozastaví nad takto úzkým zaměřením publikace, ale věřte, že se v knize dočtete mnoho zajímavostí, o kterých jste doposud možná nevěděli. 

Jde o knihu pro studenty veterinárních univerzit, veterináře, biology, pracovníky ZOO, ale i chovatele papoušků. Zkrátka je určena pro všechny, kteří se zajímají o papoušky a další zástupce avifauny. V němčině nese název "DER SCHNABEL" (ZOBÁK) a vydalo ji nakladatelství Papageienzeit Verlag, 2019.


 

V knize jsem sepsal informace, které nebyly doposud v žádné publikaci uveřejněny. Za podporu a souhlas k vydání velice děkuji chovatelce a majitelce nakladatelství, paní Claudii Schlütter. Ačkoliv je kniha v němčině, věřím, že mnoho Čechů tento jazyk ovládá a řádky rozšíří obzor znalostí.  

 

A tady jsou slova nakladatelky: 

"Práce na této publikaci byla hodně zajímavá. I vzhledem k tak úzkému tématu! Jako dlouholetá chovatelka větších druhů papoušků ji mohu doporučit opravdu všem chovatelům. Dali jsme si záležet na každé řádce, obrázku a ilustraci či fotografii. Po dokončení a vydání knihy jsem velmi ráda, že jsem na tenhle projekt kývla. Velký dík patří především autorovi Dr. Slobodanu Ivicovi za jeho důvěru. Knihu pro nás přeložil z anglického originálu pan Steven D. Kuhns a za odbornou korekturu děkuji Dr. Susanne Vorbrüggen a Dr. Sopii Budde a dále paní Tereze Kuhlmann za lektorát. Kniha obsahuje 161 stran a je vázaná a celobarevná. Jde o velmi komplexní knihu, která popisuje anatomii i funkci zobáku, péči a také onemocnění této důležité součásti papouščího těla."

Pokud byste si přáli doplnit svou sbírku papouščích publikací, můžete si knihu DER SCHNABEL objednat v eshopu: https://www.papageienzeit-shop.de/shop/b%C3%BCcher/Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

19.11.2018
MVDr. Veronika Trhoňová, Ph.D.
Jak můžete odhalit časné příznaky onemocnění u vašeho papouška?
Papoušci jsou mistři v maskování příznaků onemocnění a časné příznaky nemoci pak mohou být přehlédnuty. Čím dříve je nemocnému papouškovi poskytnuta adekvátní pomoc, tím je větší šance na jeho uzdravení.
celý článek
17.09.2019
MVDr. Veronika Trhoňová, Ph.D.
Aktuální plody přírody pro naše papoušky 2. část - jeřabiny a arónie
Plody přírody patří mezi zdravou součást jídelníčku našich papoušků. Aktuálně můžeme sbírat černý bez, šípek, bobule hlohu, jeřabiny a arónie.
celý článek
27.07.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – Důležitost znalostí v nadaci Loro Parque Fundación
Péče o papoušky souvisí se zájmem lidí, kteří se o tyto nádherné opeřence chtějí starat. Motivace a chuť jsou důležité aspekty, ovšem musí jít ruku v ruce s odbornými znalostmi.
celý článek
14.08.2018
Milena Vaňková
Jak předkládat papouškům kukuřici?
Je období sklizně kukuřice, která je velkou pochoutkou papoušků a to hlavně v době její mléčné zralosti. Pokud už je hodně žlutá a zrno tvrdší, dá se ještě uvařit do měkka a ptákům nabídnout.
celý článek