e-shop časopis články online inzerce

Chov papoušků Ing. Jana Nedělníka pokračuje

Autor: Alena Winner

Publikováno: 19.05.2020

V aktuálním tištěném čísle časopisu PAPOUŠCI zveřejňujeme podrobný rozhovor s Ing. Pavlem Malíkem. Tento mladý muž a vysoce zkušený chovatel pokračuje v celosvětově proslulém chovu Ing. Jana Nedělníka v Kobeřicích u Prostějova.Svérázný inženýr Nedělník, který nás v loňském roce náhle opustil, se neodmyslitelně zapsal do historie české chovatelské scény, zejména svou ucelenou sbírkou amazoňanů. Na svém chovatelském kontě měl několik prvoodchovů. Chov papoušků vybudoval do nadprůměrných rozměrů a zařízení navštěvovali chovatelé z celého světa. S Ing. Nedělníkem jsme byli v častém kontaktu a navštěvovali ho společně s různými zahraničními autory. Mezi nimi byli například i Lars Lepperhoff ze Švýcarska nebo Christoph van Belle z Belgie. Ti Kobeřice u Prostějova navštívili v září roku 2017, což byl současně moment mého prvního setkání s Ing. Pavlem Malíkem, pravou rukou Ing. Nedělníka.

 


 

Sympatický mladý muž s jiskrou v oku a zapálením pro věc se později zúčastnil také celosvětového kongresu na Tenerife, kde jsme měli příležitost k četným rozhovorům. Poznala jsem, že je velmi akurátní a má smysl pro perfekcionismus, preciznost a dotahování věcí do konce. Nejenom tím mi pana Nedělníka připomínal a není divu, že spolu měli opravdu hezký vztah. Spojoval je navíc jeden velký společný zájem – chov papoušků.

Po dohodě s rodinou Ing. Jana Nedělníka pokračuje v současné době inženýr Malík v péči o cenný chovatelský odkaz a po přečtetení celého interview v aktuálním čísle PAPOUŠCI 3-2020 sami uvidíte, že je tento ojedinělý chov ve velmi dobrých rukou... 


 

 

Kontakt na chovatele: 
Ing. Pavel Malík
E-mail: p.malik@email.cz 
Tel.: 777 319 792

www.plante.cz

 

Alena Winner

Nakladatelka a publicistka, spoluzakladatelka časopisu PAPOUŠCI.* 3. 3. 1980, České Budějovice Profese: Nakladatelská branže ji zaujala už v roce 1991 v rámci rodinného nakladatelství. Od patnácti let pak měla v plné režii prezentace na knižníc...

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on