O Časopise PAPOUŠCI

Jsme jediné české periodikum se specializací pouze na PAPOUŠKY. Rubriky časopisu s dvouměsíční periodicitou se zabývají praktickým chovem, vhodným chovatelským zařízením, ručním odchovem, chovem mutací nebo zdravotní problematikou. 

Nechybí články o papoušcích – domácích mazlíčcích, informace o životě ve volné přírodě nebo reference o činnostech nadací, které podporují projekty pro ochranu papoušků na celém světě.

Dvouměsíčník je určený jak zkušeným chovatelům, tak i začátečníkům, kteří se zde mohou inspirovat. Mnoho cenných rad najdou v časopise PAPOUŠCI také majitelé ochočených papoušků. 

V září roku 2021 oslavíme dvacet let od vydání historicky prvního čísla. V průběhu let redakce navázala spolupráci se stovkami českých i zahraničních chovatelů a mnoha významnými institucemi. Má vybudovanou perfektní základnu stěžejních autorů a jejich řady stále rozšiřuje. 

Po celou dobu vydávání byli jedněmi z nejbližších spolupracovníků představitelé největšího papouščího parku světa Loro Parque. Alena Winner, ředitelka redakce časopisu PAPOUŠCI, se nejen v České republice významně zasloužila o propagaci parku a záchranných projektů této instituce. Za zásluhy byla v roce 2018 oficiálně jmenována ambasadorkou nadace Loro Parque Fundación. 

PAPOUŠCI – ČASOPIS PRO CHOVATELE A PŘÁTELE PAPOUŠKŮ

Vydavatel: Nakladatelství FYNBOS s.r.o.
Evidenční číslo:
 MK ČR 11228
ISSN: 
1213–4619 

Formát: 
160 × 240 mm
Vazba:
 V1
Titulní strana: křídový papír 235 g, lamino lesk 
Vnitřek: 
křídový papír 135 g, celobarevný
Počet stran:
 68