e-shop časopis články online inzerce

Chovatelé, papoušci a sociální sítě…

Autor: Milena Vaňková

Foto: Jaroslav Vokoun

Publikováno: 24.09.2021

Sociální síť je služba na Internetu, která registrovaným členům umožňuje si vytvářet osobní či firemní, veřejný či částečně veřejný profil, komunikovat spolu, sdílet informace, fotografie, videa, provozovat chat a další aktivity.

Komunikace mezi uživateli sociálních sítí může probíhat buď soukromě mezi dvěma uživateli, nebo a to nejčastěji, hromadně mezi uživatelem a skupinou s ním propojených dalších uživatelů.

Asi nejrozšířenější sociální sítí mezi uživateli je Facebook.  Je to celosvětově rozšířená sociální síť, kterou používá více než miliarda uživatelů.

Posláním sociálních sítí je zajištění kontaktu mezi lidmi a usnadnění komunikace. Je možné sdílet informace, fotky, videa včetně živého vysílání.

Interakce probíhá především s lidmi, které si přidáme do přátel. Ti poté, v závislosti na našem nastavení soukromí, mohou mít exkluzivní přístup k obsahu, který vkládáme.

 


Sociální sítě využíváme také my, chovatelé papoušků a je to tak velmi dobře. Můžeme tak být v kontaktu s mnoha chovateli, přáteli a téměř okamžitě se dostat k potřebným radám a informacím.

► inspiraci a rady můžeme získat už při prvním rozhodování o pořízení papouška

► najdeme zde i nabídku papoušků a kontakty na chovatele

► rychlost šíření informací je obrovská a pomohla tak k odchytu spousty ulétlých papoušků

► pomocí sociálních sítí můžeme nahlédnout do mnoha chovatelských zařízení

► majitelé papoušků mazlíčků prezentují to, co svého zvířecího kamaráda naučili

► najdeme zde informace o plánovaných chovatelských akcích a ukázky z těch, které již   proběhly

► prezentují se zde firmy s potřebami a krmivy pro papoušky a výrobci klecí a voliér

 

Závěrem si dovolím osobní názor…

Chovatelství považuji za něco, co přináší do života člověku radost.  A to se týká jakéhokoliv počtu chovaných zvířat.  O tuto radost i zkušenosti se rádi podělíme s lidmi na sociálních sítích. Hledáme zde také inspiraci a rady. Bohužel mi připadá, že do komentářů vstupují lidé, jejichž hlavním životním cílem je pomlouvat, zesměšňovat a napadat vše a všude. Samozřejmě, každý má právo vyjádřit svůj názor, ale vše se dá vysvětlit a popsat na určité úrovni komunikace.

Musím ale zmínit i opačný případ, kdy uživatel v podstatě nechce slyšet radu na položenou otázku. Chce vlastně slyšet tu „svoji“ odpověď. Zde bohužel platí:

„Ukaž chytrému chybu a on ti poděkuje,
ukaž hloupému chybu a on se urazí …“

Používejme sociální sítě k obohacení informací, podívejme se vždy na použité zdroje a jejich důvěryhodnost a nenechme se zmanipulovat.

 

 

 

Milena Vaňková

Aktivnímu chovu papoušků a jiných zvířat se věnuji více než 40 let. Společně s manželem Jaroslavem Vokounem, autorem téměř všech fotografií u našich publikovaných příspěvků, chováme širokou škálu papoušků, ale i jiných exotických ptáků, dále že...

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on