e-shop časopis články online inzerce

Co v tomto období ještě najdeme pro papoušky v přírodě a na zahradě?

Autor: Milena Vaňková

Foto: Jaroslav Vokoun

Publikováno: 04.10.2021

Ačkoliv to vypadalo, že teplé počasí nás již opustilo, opak je pravdou a příroda nám stále poskytuje pro papoušky mnoho pokladů.

 

Vedle tradičních podzimních plodů hlohu, šípků a jeřabin, můžeme nosit papouškům ještě stále zelené krmení.

 

Můžeme přinášet čerstvé větve z přírody i ze zahrady. Zelená je např. stále vrba, bříza, na zahradách např. ginko.

 

 

 

Stále ještě rostou bylinky, kvetou afrikány a ibišky.

 

Některé květy ibišků již zřejmě s ohledem na teploty nerozkvetou, ale bylo by škoda nevyužít nerozkvetlých pupenů. Můžeme obrat pouze pupeny, nebo využít období ke střihu keře a papouškům poskytnout celé větvičky s pupeny.

 

 

 

Zelená se stále i tráva a lze najít listy pampelišky, ptačinec, žebříček, šruchu. Všechny rostliny můžeme podávat v závěsných košíčcích nebo pletivových kostkách na krmení, či přímo na pletivové části ubikací. Je možné je také nasekat a přidat do míchanice ovoce a zeleniny.

 

 

I v tomto období obsahuje zelené krmení mnoho prospěšných látek. Jedna větvička dokáže papouška zabavit na dlouhé hodiny. Je to pro něj tedy zdravá pochoutka i radostná zábava.

 

Zelené krmení by mělo být nedílnou součástí jídelníčku po celý rok. Je zdrojem vitamínů, minerálů, podporuje dobré trávení a má i další pozitivní léčivé účinky.

Zima bude dlouhá pro nás i pro naše papoušky. Dokud to jde, dopřejmě jim.

 

 

 

Milena Vaňková

Aktivnímu chovu papoušků a jiných zvířat se věnuji více než 40 let. Společně s manželem Jaroslavem Vokounem, autorem téměř všech fotografií u našich publikovaných příspěvků, chováme širokou škálu papoušků, ale i jiných exotických ptáků, dále že...

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on