🔥🔥 BLACK FRIDAY slevy na všechny knihy 30 % - platí do 29. listopadu zobrazit e-shop

e-shop časopis články online inzerce

Dopřejte vašim papouškům granátové jablko

Autor: Milena Vaňková

Foto: Jaroslav Vokoun

Publikováno: 11.11.2021

 

Tropické ovoce je ve velkých obchodních centrech k dostání celoročně. V současné době jsou v nabídce krásná granátová jablka.

 

Jejich podáním uděláme našim opeřencům velikou radost, Jednak si zdravě pochutnají a jednak jim poskytneme zdroj zábavy při vylupování zrníček.

Jen pozor na to, že okolí místa, kde papoušek pochoutku konzumoval, může být značně poznamenáno šťávou těchto chutných plodů.

 

Nejdůležitější složkou granátových jablíček jsou antioxidanty.

Dále obsahují:

sacharidy, vitaminy skupiny B, vitamin C, v menší míře vitamín A, bílkoviny, železo, vápník, zinek, draslík, fosfor, hořčík a mangan. Obsahuje také aminokyseliny.

 

Granátové jablko má také protizánětlivé vlastnosti. Umí bojovat s infekcí. Působí antibakteriálně a antivirově.

Papouškům jej lze podávat buď rozkrájené na dílky, kdy mají papoušci možnost si jednotlivá zrníčka vylupovat a pak si na nich pochutnávat, nebo podáváme přímo jen zrníčka. Při prvním způsobu se papoušci ještě na dlouhou dobu zabaví.

 

 

Granátová jablka je možno si zakoupit ve větším množství a uskladnit v chladu. Uskladněná vydrží velmi dlouho i několik měsíců. Slupka sice zhnědne a ztvrdne, ale to není na závadu plodu.

 

 Celosvětově známá chovatelka papoušků Rosemary Low si granátová jablka pro své papoušky uchovává tak, že je jednotlivě zabalí do novin a uloží na chladné místo.

 

 

Nezapomeňte si granátová jablíčka přidat i do svého jídelníčku, např. ve formě šťávy, kterou si z nich připravíte k popíjení.

 

 

Milena Vaňková

Aktivnímu chovu papoušků a jiných zvířat se věnuji více než 40 let. Společně s manželem Jaroslavem Vokounem, autorem téměř všech fotografií u našich publikovaných příspěvků, chováme širokou škálu papoušků, ale i jiných exotických ptáků, dále že...

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on