e-shop časopis články online inzerce

Šťovík pro papoušky

Autor: Milena Vaňková

Foto: Jaroslav Vokoun, Pixabay

Publikováno: 07.06.2021

Mnozí z nás si jistě pamatují na své dětství, kdy jsme na loukách trhali a žvýkali kyselé listy šťovíku. Tuto bylinu můžeme nabídnout i našim papouškům.

 

Šťovík (Rumex) je rod jednoletých nebo vytrvalých, dvouděložných rostlin, rozšířených asi ve 200 druzích v mírných pásmech všech světadílů. Jsou to převážně rostliny s bylinnými lodyhami které obsadily rozličné biotopy. Některé druhy požadují vlhké půdy, jiné suché a obvykle všem prospívá dostatek slunce.

 

Šťovík kyselý (Rumex acetosa)

 

Rumex crispus - šťovík kadeřavý

 

 

 

Šťovík má vysoký obsah vitaminu C, a kromě toho obsahuje bílkoviny, vlákniny, draslík, vápník, mangan a železo, a navíc je bohatý na vitaminy A a B. Šťovík obsahuje taniny (třísloviny), které snižují tvorbu hlenů díky vysušujícím účinkům. Obsahuje železo. Díky svým fenolovým sloučeninám, jako je například resveratrol, je schopen neutralizovat škodlivé volné radikály produkované v organismu a má příznivý vliv na střevní flóru.

 

Zelený šťovík v období vysemeňování konzumují ptáci obzvláště v době, kdy odschovávají mláďata. Zralá semena konzumují ochotně malí i velcí papoušci.  Klasy se zralými semny konzumují převážně papoušci konzumující prosné klasy.

Suché vysoké stonky šťovíku se zralými nebo téměř zralými semeny můžete rozřezat a uskladnit do sáčků na zimní období. Bude pak pro papoušky opravdovou pochoutkou.

 (zdroj: Rosemary Low – Výživa papoušků)

   

 

 

 

Tak jako všechny byliny, které nám příroda pro papoušky nabízí, podáváme i šťovík v přiměřením množství. Do košíčků, na pletivové stropy voliér, krájené do ovocných a zeleninových míchanic.

 

Za současných horkých dní POZOR na kvašení míchanic. Je třeba je papouškům nabídnout tak, aby je ihned zkonzumovali.

 

Šťovík v kuchyni chovatele

Mladé lístky šťovíku (ať syrové, dušené či pečené) jsou výbornou součástí polévek, salátů či zeleninových směsí.

Nejvhodnější jsou mladé křehké listy, ideálně z rostlin, které ještě nekvetou. Vzhledem ke své vyhlášené kyselosti se používá hlavně na dochucení, v rozumném množství.

 

    

 

 

Milena Vaňková

Aktivnímu chovu papoušků a jiných zvířat se věnuji více než 40 let. Společně s manželem Jaroslavem Vokounem, autorem téměř všech fotografií u našich publikovaných příspěvků, chováme širokou škálu papoušků, ale i jiných exotických ptáků, dále že...

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on