Načítám...

Autor Alena Winnerová

Alena Winnerová
ředitelka redakce časopisu PAPOUŠCI
www.papousci.com

Články od autora Alena Winnerová

31.12.2017
Alena Winnerová
Navštivte ZOO Krakow
Zoologická zahrada Krakow (Mieiski Park I Obrod Zoologiczny) byla otevřena pro veřejnost v roce 1929 a v té době zaujímala pouhé 4 hektary, které obývalo 111 zvířat, zastoupených 37 druhy. Dnes, když se zoo rozrostla na 17 hektarů, je..
celý článek
31.12.2017
Alena Winnerová
Papoušci ze země nejkrásnějšího slunce
Ze všech míst, která jsme v Jihoafrické republice doposud navštívili, mne stále nejvíce oslovuje vyprahlé vnitrozemí provincie Northern Cape. Rozlehlé rudé pláně savany, které tu a tam zdobí trnité keříky či akácie, evokují v člověku slovem..
celý článek
31.12.2017
Dušan Barlík
Chov a odchov mníšků šedých
V přírodě je mníšek šedý (syn. papoušek mniší, mnich šedý) rozšířený na značném území − v jižní Bolívii, jihozápadní Brazílii, střední Argentině a Uruguay. Vytváří čtyři zeměpisné formy, Myiopsitta monachus monachus (brazilský), M. m. calita (argentinský), M. m. cotorra (paraguayský), M. m. luchsi (bolivijský)
celý článek
04.01.2018
Alena Winnerová
MIXED OIL – za studena lisovaný olej z…
Wichai Danrattana z Thajska chová papoušky dlouhá léta. Splnil se mu sen a kromě dalších druhů vlastní i mutace arů ararauna, o kterých momentálně připravujeme článek do tištěného časopisu PAPOUŠCI 2-2018 (březen-duben). V současné době chovatel dokončuje stavbu obrovské a absolutně skvěle koncipované voliéry, kde bude welfare arů ...
celý článek
25.01.2018
Alena Winnerová
Obohacení životního prostoru ve voliéře je…
Bezpochyby je nutné, aby chovatelé dbali na obohacení životního prostoru papoušků. Do voliér v Loro Parque a v chovatelském centru La Vera umísťují nejrůznější předměty, které to splňují.
celý článek
29.01.2018
Alena Winnerová
Praktický chovatelský tip z Loro Parque
Období, kdy mláďata papoušků v chovech ve voliérách opouštějí budku, pro ně patří mezi jedno z nejrizikovějších v životě. Mladí papoušci si musí prakticky okamžitě zvyknout nové prostředí a mohou být zpočátku v různé míře dezorientovaní.
celý článek
02.02.2018
Alena Winnerová
KATANDRA TREETOPS - kousek divočiny v Evropě
Pokud jste z Evropy a toužíte se projít po australsko-asijské džungli, nemusíte nutně letět tak daleko. Kousek takové divočiny najdete i na španělském ostrově Tenerife, v největším papouščím parku světa Loro Parque. Právě tady se můžete projít obří průchozí voliérou KATANDRA TREETOPS.
celý článek
16.02.2018
Alena Winnerová
AKTUALITY Z LORO PARQUE – zprávy z parku…
Každý pátek vám budeme přinášet aktuální zprávy z LORO PARQUE – největšího papouščího parku světa.
celý článek
05.03.2018
Alena Winnerová
Amazónci bělohlaví v chovu Ralfa a Rosiny…
Amazónci bělohlaví (Pionus seniloides) se ve voliérách chovatelů vyskytují vzácně. V Rakousku je chovají manželé Ralf a Rosina Neumeyerovi, kteří minulý rok poskytli rozhovor pro tištěný časopis PAPOUŠCI.
celý článek
21.03.2018
Alena Winnerová
Jarní pozdrav z redakce časopisu PAPOUŠCI
Nahlédněte do aktivit redakce časopisu PAPOUŠCI. Jaro se pomalu, ale jistě probouzí. Pro předplatitele a zájemce o předplatné máme příjemný jarní dárek!
celý článek
16.04.2018
Alena Winnerová
Brzy vyjde ČASOPIS PAPOUŠCI 3-2018
Milí čtenáři, zítra vyjde elektronická verze časopisu PAPOUŠCI. Už teď s námi nahlédněte pod pokličku nejaktuálnějšího čísla časopisu PAPOUŠCI 3-2018. I tentokrát na stránkách najdete spoustu nových a cenných informací.
celý článek
01.10.2018
Alena Winnerová
IX. MEZINÁRODNÍ KONGRES PAPOUŠCI – TENERIFE…
Minulý týden se na Tenerife, ostrově věčného jara, uskutečnila nejvýznamnější událost pro chovatele a přátele papoušků – IX. MEZINÁRODNÍ KONGRES PAPOUŠCI. Akce, která byla mnohými netrpělivě očekávaná, byla pro řadu účastníků splněným snem.
celý článek
08.01.2019
Alena Winnerová
Pozdrav z redakce časopisu PAPOUŠCI a přání…
Při přemýšlení nad hlavním tématem prvních řádků roku 2019 mi dali inspiraci potenciální autoři článků, kteří se stále častěji bojí veřejně vyjádřit svůj názor, sdělit zkušenosti apod. A jaký je ten hlavní důvod? Obava z negativní kritiky psané na internetu. 
celý článek
14.01.2019
Alena Winnerová
MAURIZIO BAVARESCO – chovatel a organizátor…
Maurizio patří mezi úspěšné italské chovatele papoušků. Jen krátce vám představíme zajímavosti z jeho chovu. Celý článek si pak můžete přečíst v tištěném časopisu PAPOUŠCI 2-2019.
celý článek
21.01.2019
Alena Winnerová
PISTÁCIE – výborný pamlsek pro vaše papoušky
Pistácie jsou perfektním pamlskem pro střední a velké druhy papoušků. Jsou zdrojem bílkovin, tuků, sacharidů, vitaminů i minerálů.
celý článek
22.01.2019
Alena Winnerová
ANANAS – sladká lahůdka pro papoušky
Jedním z druhů tropického ovoce, které je možné papouškům nabídnout, je ananas. Jde o plod ananasovníku chocholatého, který obsahuje řadu výživných látek.
celý článek
29.01.2019
Alena Winnerová
Granátové jablko – symbol lásky pro papoušky
Granátové jablko patří mezi nejzdravější druhy ovoce a je zdrojem mnoha vitamínů. Papouškům jeho nahořklá příchuť chutná a vylupování semínek jim navíc zajistí zábavu.
celý článek
31.01.2019
Alena Winnerová
Chov nandejů černohlavých v ptačím parku…
Okolo tématu chovu papoušků v kolonii se vedou četné diskuse. Přečtěte si, jaké jsou zkušenosti s chovem nandejů černohlavých v ptačím parku Hout Bay...
celý článek
11.04.2019
Alena Winnerová
POZVÁNKA DO ZOO – MONTECASINO BIRD GARDENS
Dnes vám představíme ptačí zahrady MONTE CASONO BIRD GARDENS, které se nacházejí v centru pulzujícího Johannesburgu.
celý článek
25.04.2019
Alena Winnerová
PAPOUŠCI 3-2019
To jsou ale krásné dny... není nad modré nebe :-) A navíc, když dnes vyjde elektronická verze časopisu PAPOUŠCI. Aktuální číslo vyzdvihuje dvojnásobného mistra světa s chovem neofém modrohlavých. Není jím nikdo jiný, než pan Martin Papač.
celý článek
30.04.2019
Alena Winnerová
Odešla legenda české chovatelské scény – ing…
Odešla legenda české chovatelské scény – Ing. Jan Nedělník.
celý článek
20.06.2019
Alena Winnerová
RANDY BERRY – tentokrát na titulní straně…
dnes jde do tisku letní číslo časopisu PAPOUŠCI, které je doslova nadupané rozhovory. Bylo mi ctí vytvořit interview s Randym Berrym z Itálie, který souhlasil stát se hvězdou obálky aktuálního čísla.
celý článek
04.07.2019
Alena Winnerová
Vyšlo LETNÍ číslo časopisu PAPOUŠCI
Prázdninové číslo časopisu PAPOUŠCI je na světě. Troufám si říci, že je prosluněné stejně jako tyto dny. Je naplněné různorodými články plnými informací o papoušcích.
celý článek
02.09.2019
Alena Winnerová
Vyšlo nejnovější číslo časopisu PAPOUŠCI
Upoutávka na aktuální číslo časopisu PAPOUŠCI 5-2019 (září/říjen)
celý článek
06.09.2019
Alena Winnerová
Aktuality z Loro Parque - vyšel nástěnný…
Je tomu právě 20 let od chvíle, kdy jsme se s Wolfgangem Kiesslingem, zakladatelem Loro Parque, domluvili na tisku historicky prvního kalendáře pro nadaci Loro Parque Fundación.
celý článek