Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
08.02.2019

AKTUALITY Z LORO PARQUE: EKLEKTOVÉ – první mláďata roku 2019

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: M. Perez/LPF

      

 

V roce 2018 jsme v našem chovném centru Loro Parque Fundación (Tenerife) odchovali více než 1000 mláďat papoušků. A chovná sezóna 2019 už se pomalu rozbíhá. Prvními vylíhnutými mláďaty jsou eklektové různobarví. 

 

 

Také další papoušci už mají vajíčka a mezi ně patří například australské druhy loriů. Začátek chovné sezóny je důležitý v celém chovném centru. Jakmile začnou shnízděním  jedni papoušci, stimuluje to i ostatní. Některé druhy začínají hnízdit až když se oteplí a dny jsou delší. Jiné naopak zahnízdí i v chladnějších dnech.

Jako první u nás zahnízdili eklektové. Je úžasné pozorovat tento rod v době, kdy se hnízdní aktivity rozbíhají. Tito papoušci se vzájemně stimulují, takže je perfektní, když se jednotlivé páry slyší. Kombinace barev samců a samiček je zkrátka fascinující!

 

 

I v případě tohoto druhu je nutné seznámit se s biologií. Některé samičky se totiž mohou vůči samcům chovat velice agresivně. K tomu dochází zejména v průběhu chovné sezóny. Sameček musí být velmi trpělivý a klidný. Proto je důležité páry pozorovat a zasáhnout v případě, že by chování papoušků pro ně samotné mohlo být i nebezpečné. 

Momentálně jsme našim papouškům zvýšili podíl zeleného krmiva a ovoce v potravě tak, aby mohli samci své partnerky dobře krmit. Přeji dobrý start do chovné sezóny 2019 !


 

Staňte se členem nadace LORO PARQUE FUNDACIÓN
www.loroparque-fundacion.org

 

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

01.03.2018
Hana Škrháková Pádková
Zahájení sezóny v PAPOUŠČÍ ZOO BOŠOVICE
PAPOUŠČÍ ZOO BOŠOVICE dnes zahájila sezonu návštěvnickou sezónu. Vzhledem k extrémním mrazům jsou však v těchto dnech papoušci ve vnitřních ubikacích a ve venkovních expozicích je budete moct obdivovat za několik dnů, kdy bude počasí příznivější...
celý článek
30.01.2018
Milena Vaňková
Chov loriů černých
Lori černého řadíme do rodu Chalcopsitta. Je to papoušek střední velikosti. Obývá západní cíp Nové Guineje a některé okolní ostrovy. Lorie černé jsme si pořídili v roce 2006 a od té doby je pravielně odchováváme.
celý článek
11.01.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – amazoňan žlutoramenný
Amazoňan žlutoramenný (Amazona barbadensis) patří mezi nejzajímavější druhy rodu amazoňanů. Navzdory tomu, že je ve Venezuele, zemi svého původního výskytu ohrožený, je zde často chován jako domácí mazlíček. 
celý článek
15.06.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – dopřejte papouškům slunce...
Mnoho chovatelů se již začalo soustředit na vhodné vybavení voliér pro své papoušky, obohacování jejich prostředí atd. Nicméně je stále mnoho těch, kteří podceňují fakt, že papoušci musí mít možnost pobytu na přirozeném slunečním svitu.
celý článek