Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
02.02.2018

KATANDRA TREETOPS - kousek divočiny v Evropě

Text: Alena Winnerová
Foto: Alena Winnerová

Pokud jste z Evropy a toužíte se projít po australsko-asijské džungli, nemusíte nutně letět tak daleko. Kousek takové divočiny najdete i na španělském ostrově Tenerife, v největším papouščím parku světa Loro Parque. Právě tady se můžete projít obří průchozí voliérou KATANDRA TREETOPS. Proletová voliéra patří svou konstrukcí skutečně k ojedinělým stavbám svého druhu. Zahrnuje celkem 17 000 kubických metrů a váží 31 tun. Nejvyšší bod voliéry se nachází ve výšce 27 metrů.

 


Slovo „Katandra“ znamená v původním jazyce australských domorodců (aboriginců) „zpěv ptáků v korunách stromů“ a „Treetops“ označuje „koruny stromů“. Voliéra byla v parku vybudována proto, aby návštěvníci mohli obdivovat stovky barevných opeřenců z bezprostřední blízkosti, což se stalo skutečností na konci roku 2009, kdy byla voliéra otevřena. Ke korunám stromů vystoupáte po dřevěných schodech, okolo kterých jsou na kmenech a opěrných sloupech umístěny misky s krmením.

 

Právě sem se papoušci a další ptáci slétávají a vy je můžete pozorovat z blízkosti jednoho metru. Nabízí se možnost vytvoření krásných snímků nebo videí bez pletiva. Nejvyšší částí voliéry, kam se návštěvníci dostanou, vede visutý most. Přesně takový, jaký znáte z expedic z volné přírody.

 

Odsud máte hezký výhled na celou obrovskou voliéru, na jejímž dnu je průzračné jezero. Na klidné hladině plavou kachničky mandarinské nebo pelikáni. V jeho okolí svým typicky elegantním krokem pochodují volavky. Ze zástupců papoušků voliéře létají loriové mnohobarví a zelenokřídlí, charmozini papuánští, eklektové různobarví, papoušci nádherní, rosely pestré, korely chocholaté, kakaduové růžoví, inka a žlutočečelatí. Velkému obdivu se ve voliéře těší tricha orlí. Milovníkům ptactva jistě neuniknou impozantní majny Rotschildovy, holubi korunáči, holubi obojkoví nebo páv zelený.

 

 

 


Ptáci tu žijou v příjemném klimatu v bezprostřední blízkosti atlantského oceánu. Pokud si přejete vidět co nejvíce druhů, zajděte do voliéry ráno nebo k večeru či v chladnějších dnech, kdy jsou ptáci více aktivní. V teplých letních dnech se zdržují spíše ve velmi zastíněných částech.

 

 

Ve voliéře je okolo jednoho sta druhů. Loro Parque vás tedy zve prožít doslova symfonii nejrůznějšího zpěvu ptáků Austrálie a Asie. Některé z nich si poslechněte na těchto videozáznamech...

 

 

 

 

 

Oficiální přestavení KATANDRA TREETOPS - Rafael Zamora Padrón, vědecký ředitel Loro Parque

 


Návštěvu voliéry Katandra Treetops můžete spojit například s návštěvnou IX. MEZINÁRODNÍHO KONGRESU PAPOUŠCI, který bude realizován v září 2018 právě v režii Loro Parque.

 

 

 

Alena Winnerová

ředitelka redakce časopisu PAPOUŠCI

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

18.05.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – elegance papoušků červenotemenných
Když v Austrálii začnou stromy rodu Casuarina plodit semena, můžeme pozorovat začínající hnízdní aktivity u papoušků červenotemenných (Purpureicephalus spurius). Jde o jeden z nejelegantnějších druhů papoušků, který na sebe poutá velkou pozornost.
celý článek
26.02.2018
Ing. Jana Jiroušková Kamberská
BOROVICE a její možná využití
V zimě není mnoho možností, co čerstvého nabídnout našim opeřencům z vlastní zahrady. Je-li ale v blízkosti bezpečný zdroj větví či šišek z čeledi borovicových (Pinaceae), rod borovice (Pinus), můžeme papouškům velmi zajímavě zpestřit jejich jídelníček.
celý článek
30.04.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Zabiják teflon
Ptáčí dýchací systém je velice citlivý k inhalačním toxinům, ke kterým patří například teflon. Podívejme se na příběh tří mláďát arů ararauna, pro které se stal teflon osudný.
celý článek
13.04.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – zahnízdili amazónci běločelí
V Loro Parque začínají hnízdit amazónci rodu Pionites. Jako první mají vajíčka amazónci běločelí (Pionus senilis). Na papouščím kongresu bude přednášet věhlasný Prof. Dr. Gerry M. Dorrestein.
celý článek