Načítám...

Autor Rafael Zamora Padrón

Rafael Zamora Padrón
Rafael Zamora Padrón je celosvětově uznávaným odborníkem v oboru zoologie. Přes dvacet let pracuje pro největší papouščí park světa Loro Parque a nadaci Loro Parque Fundación se sídlem v Puerto de la Cruz na ostrově Tenerife. Dlouhá léta působil jako kurátor chovného centra, kde se pod jeho vedením uskutečnila řada úspěšných odchovů papoušků. V současné době působí v pozici vědeckého ředitele nadace Loro Parque Fundación. Rafael často přednáší na mezinárodních kongresech, kde představuje úspěchy nadace a píše do mnoha zahraničních periodik. Je hlavním autorem příspěvků do naší rubriky Loro Parque (články online na www.papousci.com) a dlouhá léta také pravidelně přispívá hodnotnými články do tištěného časopisu PAPOUŠCI, ČR.
www.loroparque-fundacion.org

Články od autora Rafael Zamora Padrón

05.01.2018
Rafael Zamora Padrón
Krmení papoušků v zimním období v LORO…
Hlavní chovná sezóna na Tenerife je již za námi a my se můžeme radovat ze skutečnosti, jak mláďata našich papoušků dobře prospívají. O odchovech vám poreferuji zase někdy příště… nyní se pojďme zabývat dospělými jedinci.
celý článek
23.02.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE
Rafael Zamora Padrón, vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación zdraví čtenáře PAPOUŠKŮ ONLINE. Každý pátek vám na těchto webových stránkách budeme přinášet aktuality z Loro Parque.
celý článek
02.03.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – chovná sezóna…
Je začátek března a dny se nám na Tenerife znatelně prodlužují. Déle trvající světlo motivuje papoušky k tomu, aby začali s hnízdními aktivitami. První známky toho, že se blíží hlavní chovná sezóna, zaznamenáváme vždy nejdříve u samců.
celý článek
09.03.2018
Rafael Zamora Padrón
Aktuality z LORO PARQUE – La Vera se otevře…
V Loro Parque pro své papoušky děláme vše vždy na 100 % a v následujících měsících to bude platit ještě víc. Hlavní chovná sezóna je za dveřmi a my jsme nyní v plném nasazení věnovat se potřebnému chovatelskému managementu. 
celý článek
16.03.2018
Rafael Zamora Padrón
Aktuality z LORO PARQUE – odchov mláděte…
Tento týden začal v Loro Parque Fundación velmi dobře, protože stále více papoušků se věnuje hnízdním aktivitám. Obrovskou radost nám ale udělal velmi speciální odchov...
celý článek
23.03.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – mláďata barnardů…
Tento týden máme na Tenerife krásné počasí a v  chovném centru Loro Parque Fundación máme nádherně prospívající mláďata vzácného druhu, kterým je barnard zelený klonkurský (Barnardius barnardius macgillivrayi). Mláďatům je teď 28 dní.
celý článek
30.03.2018
Rafael Zamora Padrón
Aktuality z Loro Parque – právě podáváme…
V období chovné sezóny krmíme naše papoušky v parku Loro Parque a v La Veře (chovném centru Loro Parque Fundación) zvýšeným množstvím zeleného krmení. Nejoblíbenější je pampeliška a ptačinec žabinec...
celý článek
06.04.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – máme mláďata u…
V této době jsou v mnoha budkách mláďata, která dobře prospívají. Stejně tak je tomu i v naší Baby Station, kde se někteří papoušci ručně dokrmují. Opeřují se již například mláďata kakaduů žlutočečelatých guinejských.
celý článek
13.04.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – zahnízdili…
V Loro Parque začínají hnízdit amazónci rodu Pionites. Jako první mají vajíčka amazónci běločelí (Pionus senilis). Na papouščím kongresu bude přednášet věhlasný Prof. Dr. Gerry M. Dorrestein.
celý článek
20.04.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – zbarvení peří u…
Tento týden se podíváme do naší obří proletové a členité voliéry KATANDRA TREETOPS. Konkrétně uveřejním fotografie, ze kterých je patrné, jak se papoušci dokáží maskovat.
celý článek
27.04.2018
Rafael Zamora Padrón
Aktuality z Loro Parque – arové kaninda se…
Máme velkou radost z mláďat arů kaninda (Ara glaucogularis), kteří jsou právě odchovávána pod rodiči v chovném centru nadace Loro Parque Fundación. Tito nádherní arové jsou jako mláďata velice roztomilí.
celý článek
04.05.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – důležitost…
Zdravím do Čech! Některé druhy se mohou se snůškou zpozdit. To bývá zapříčiněno buď nevhodnou hnízdní budkou nebo se pár ve voliéře necítí v bezpečí. V chovném centru nadace Loro Parque Fundación poskytujeme papouškům více hnízdních možností.
celý článek
11.05.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – papoušci milují…
apoušci v našich voliérách si každý den užívají čerstvých větví nejrůznějších lokálních stromů, jako jsou například borovice, eukalyptové stromy atd. Možnost okusu a zábavy patří k jedněm z nejdůležitějších aspektů obohacení životního prostoru.
celý článek
18.05.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – elegance papoušků…
Když v Austrálii začnou stromy rodu Casuarina plodit semena, můžeme pozorovat začínající hnízdní aktivity u papoušků červenotemenných (Purpureicephalus spurius). Jde o jeden z nejelegantnějších druhů papoušků, který na sebe poutá velkou pozornost.
celý článek
25.05.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – krmivo jako…
Některé druhy ovoce mohou sloužit jako obohacení prostoru voliéry, papoušky tak zabavit a potažmo je i sblížit. Hodí se například datle nebo i obyčejné papriky.
celý článek
03.06.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – důležitost vody v…
Jak na Tenerife, tak v České republice je právě hlavní chovná sezóna a tedy zároveň období, kdy je voda pro papoušky enormně důležitá. Přináší totiž potřebnou vlhkost vzduchu...
celý článek
10.06.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – období odstavu u…
Mláďata papoušků z prvních snůšek jsou v našem chovném centru právě v období odstavu. Tento čas patří mezi jeden z nejkritičtějších momentů v životě papouška. Mláďata se musí naučit sama přijímat potravu bez pomoci svých rodičů.
celý článek
15.06.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – dopřejte papouškům…
Mnoho chovatelů se již začalo soustředit na vhodné vybavení voliér pro své papoušky, obohacování jejich prostředí atd. Nicméně je stále mnoho těch, kteří podceňují fakt, že papoušci musí mít možnost pobytu na přirozeném slunečním svitu.
celý článek
22.06.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – letošní chovná…
Milí přátelé, velice Vás zdravím ze slunného ostrova Tenerife. K dnešnímu dni jsme za letošní chovnou sezónu odchovali už více než 600 mláďat papoušků. Rozmanitost odchovů je opravdu velká a zahnízdily nám i páry, které léta nebyly aktivní.
celý článek
29.06.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – mláďata opouštějí…
V našich voliérách chovného centra Loro Parque Fundación nyní opustilo hnízda mnoho druhů odchovaných papoušků. Mezi nimi jsou například i aratingové zlatočelí (Aratinga auricapillus), kteří si trénují své letecké umění se svými rodiči a sourozenci.
celý článek
13.07.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – odchovy a ochrana…
V našem chovném centru se během letošní sezóny vylíhlo už 700 mláďat. Mnoho druhů našich papoušků bylo úspěšných a jejich mláďata už vylétla z hnízd, přičemž v některých případech sdílí voliéru se svými sourozenci z prvního hnízdění. 
celý článek
20.07.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – dejte papouškům…
Vývoj papoušků v ranném stádiu života do značné míry ovlivní jejich budoucnost. Je velmi důležité, aby se dobře rozvinuly jejich schopnosti jak letu, tak také samostatného příjmu potravy. Představuje to totiž klíč ke dlouhému a zdravému životu. 
celý článek
27.07.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – Důležitost…
Péče o papoušky souvisí se zájmem lidí, kteří se o tyto nádherné opeřence chtějí starat. Motivace a chuť jsou důležité aspekty, ovšem musí jít ruku v ruce s odbornými znalostmi.
celý článek
03.08.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – skvělé zprávy o…
Dnes bych Vám rád poreferoval o jednom skvělém úspěchu, který se týká ochrany arů zelených (Ara ambiguus) ve volné přírodě. Tento nádherný druh pochází z Ekvádoru, kde má to štěstí, že stále létá…
celý článek
11.08.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE - důležitost…
Stejně jako celou Evropu, i Tenerife momentálně sužují ty nejvyšší teploty. Papoušci musí mít možnost pobytu ve stínu a podáváním zeleného krmiva jim zajišťujeme přirozenou hydrataci.
celý článek
17.08.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – když papoušci…
Chovatelé vyhodnocují sezónu a zjišťují i to, že některé páry papoušků vůbec nezahnízdily, což v některých případech trvá už několikátou sezónu. Pokud to trvá až moc dlouhou dobu, mám pro vás jeden zajímavý tip, jak to lze změnit. 
celý článek
07.09.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – náš další úspěch
Nadace Loro Parque Fundación podporuje projekt na zachování pyrurů šedoprsých ve volné přírodě přímo v Brazílii. Přečtěte a poslechněte si víc...
celý článek
21.09.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – Důležitost…
V době, kdy jsou mláďata odstavená a jsou již schopna sama přijímat potravu, začíná další velmi důležitá vývojová fáze. Toto období je určující pro zdraví a chování papouška v dospělosti.
celý článek
12.10.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – poděkování týmu…
Zpráva obsahující video, které představuje veterinární kliniku Loro Parque, kde jsou zvířata chována v prvotřídních podmínkách.
celý článek
26.10.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – sezónní změny v…
Jak je všem chovatelům jistě dobré známé, krmivo je nutné před hnízdní sezónou upravit. V přírodě jsou podmínky variabilní a nestálé a také zdroje potravy se různí. I to je signál jak nastartovat chování papoušků. 
celý článek
02.11.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – po odstavu dejte…
Po období odstavu u papoušků nastává velmi zásadní vývojové životní stadium. Je to čas, kdy si papoušci zdokonalují své motorické dovednosti, tělo celkově roste a potřebuje mnoho podnětů pro vývoj správným směrem.
celý článek
09.11.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – dopřejte papouškům…
Žádná voliéra by se neměla obejít bez přírodních kmenů. V Loro Parque si kmeny a větve nejrůznějších tvarů mohou užívat zcela všichni papoušci. Ptáci je považují za velmi zábavné a zajímavé.
celý článek
16.11.2018
Rafael Zamora Padrón
Aktuality z LORO PARQUE – létání papoušků
Chovatelé někdy vypozorují, že jejich papoušci ztrácejí zájem o létání. Místo toho spíše šplhají po pletivu, za které se zachytávají mohutnými zobáky nebo se houpají na závěsných bidlech.
celý článek
23.11.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – nové páry pro…
Papoušci jsou, stejně jako většina živočichů, monogamními tvory. Když se rozhodnou pro svého partnera, je to na celý život. Papouškům by měl být umožněn ideálně přirozený výběr svého vyvoleného či vyvolené.
celý článek
30.11.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – krmení loriů
Loriové patří mezi nejcharismatičtější rody papoušků. Od ostatních se liší především svými nároky na potravu. Živí se nektarem a ovocem. Aby mohli nektar pozřít, mají upravenou špičku jazyka tak, že vytváří jakýsi štěteček.
celý článek
07.12.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – vhodná bidýlka pro…
Jedním z nejdůležitějších komponentů voliér papoušků jsou odpovídající bidýlka. Jsou to místa, kde papoušci tráví většinu času, a proto je nutné jim věnovat pozornost.
celý článek
14.12.2018
Rafael Zamora Padrón
Aktuality z Loro Parque – sestavujte páry z…
Zajímavý článek o kompatibilitě papoušků. Pokud je samec agresivní, měli byste mu vybrat samici větší velikosti podobného temperamentu, která vztah vyrovná... 
celý článek
11.01.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – amazoňan…
Amazoňan žlutoramenný (Amazona barbadensis) patří mezi nejzajímavější druhy rodu amazoňanů. Navzdory tomu, že je ve Venezuele, zemi svého původního výskytu ohrožený, je zde často chován jako domácí mazlíček. 

celý článek
18.01.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – kontrola papoušků…
Před chovnou sezónou je nezbytně nutné zkontrolovat stav všech našich papoušků. Kontrola nám může pomoci odhadnout, zda je ten který papoušek skutečně připraven na hnízdění. V neposlední řadě jde o prevenci případných nežádoucích komplikací v průběhu chovné sezóny.
celý článek
25.01.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – důležitost…
V lednu máme ještě čas učinit chovatelské zásahy, které by mohly pomoci zlepšit výsledky jednotlivých chovných párů. Pokud už je teď patrné, že spolu pár neharmonizuje, musí se jednat.
celý článek
01.02.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – dbejte na dno…
Ve voliérách spravovaných nadací Loro Parque Fundación věnujeme zvláštní pozornost dnu ubikací.
celý článek
08.02.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE: EKLEKTOVÉ – první…
V roce 2018 jsme v našem chovném centru Loro Parque Fundación odchovali více než 1000 mláďat papoušků. A chovná sezóna 2019 už se pomalu rozbíhá. Prvními vylíhlými mláďaty jsou eklektové různobarví. 
celý článek
15.02.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – zrevidujte bidýlka…
Pravidelné vyměňování bidel a poskytování větví papouškům by mělo být samozřejmostí v průběhu celého roku. Jsou ale dva momenty, kdy je údržba nutná nejvíce. Jde o začátek a konec chovné sezóny. 
celý článek
22.02.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – spolupráce mezi…
Harmonie a kompatibilita páru jsou jedním ze základních předpokladů úspěšného odchovu. Už od ranného věku papoušků můžete pozorovat, že někteří budou přizpůsobivější, zatímco jiní méně.
celý článek
01.03.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – příprava na první…
Hlavní chovná sezóna se nezadržitelně blíží. Stejně jako většina chovatelů v Evropě, i my se v Loro Parque připravujeme na chovatelsky nejvýznamnější období v roce.
celý článek
08.03.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – odchovaní arové…
V rámci projektu nadace Loro Parque Fundación bylo do volné přírody vypuštěno 6 arů kobaltových.
celý článek
31.03.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – asistovaný chov
Začátek chovné sezóny může přinést i komplikace. Jednou z nich je, že se rodiče dobře nestarají o svá mláďata. Někdy může jít o příliš mladý pár, který nemá zkušenosti nebo si zkrátka z neznámého důvodu pár odchovu nevšímá. 
celý článek
05.04.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – obohacení…
V průběhu chovné sezóny nechce žádný chovatel papoušků toto speciální období svých svěřenců narušit. Přece jen jde o velmi citlivé období.
celý článek
12.04.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – největší expozice…
Loro Parque, který byl označen za nejlepší ZOO světa, nedávno zkompletoval kolekci kakaduů, která je prezentována v rozlehlé expozici. Nabízí tak pohled na nejucelenější a největší skupinu kakaduů, která je prezentována v rámci ZOO. 
celý článek
26.04.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – oblíbené jarní …
Pro většinu chovatelských zařízení znamená příchod jara také zvýšení agresivity u některých chovaných druhů papoušků. Samci začínají být aktivní a svou energii vkládají zejména do síly jejich mohutného zobáku.
celý článek
10.05.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – kontroly budek
Kontroly budek jsou důležité. Je však zapotřebí k nim přistupovat s citem. Každý pár je jiný a reakce mohou být odlišné.
celý článek
17.05.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – líhnou se nám…
Arové chovaní v lidské péči v Evropě většinou zahnízdí o něco později než ostatní druhy papoušků. Samice snáší vejce až v momentě, kdy je všeho dostatek.
celý článek
24.05.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – arové zelení…
Je fascinující pozorovat, jak arové zelení nebo hyacintoví opečovávají svými obrovskými zobáky mláďata, která váží jen několik gramů.
celý článek
07.06.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – radost z odchovů…
Jsme právě uprostřed hlavní chovné sezóny a v tomto období máme radost z mláďat kakaduů, kteří rostou jako z vody. O jejich zdraví a kondici vypovídá celkový fyziologický stav mláďat a lesk v očích. 
celý článek
21.06.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – papoušci nádherní
Chov papoušků nádherných v Loro Parque.
celý článek
05.07.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – staráme se o více…
V chovné stanici nadace Loro Parque Fundación momentálně pravidelně kontrolují přes 1200 voliér.
celý článek
13.09.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – jak předejít…
Zajímavý tip, jak předejít neofobnímu chování u papoušků. Trpí jím zejména žakové.
celý článek
20.09.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – život ve skupině…
Život ve skupině je pro papoušky přirozený. Jde o společenské tvory, kteří se v hejnu cítí bezpečně. 
celý článek
27.09.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – upřednostní…
V průběhu roku se nároky papoušků na své krmivo mění. Nehledě na specifická období jsou druhy ovoce, které většina druhů papoušků preferuje.
celý článek
04.10.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – důležitost půdy…
Ačkoliv se vám může zdát, že papoušky tak často na zemi nevidíte, realita je opačná. Z půdy totiž exotičtí opeřenci získávají důležité živiny a vyhledávají ji.
celý článek
11.10.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – Umělá pera…
Ještě v devadesátých letech žilo v přírodě pouhých padesát zástupců druhu ara kaninda (Ara glaucogularis). Ačkoliv je druh stále ohrožený, populace ve volnosti vzrostla 250 jedinců.
celý článek
25.10.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – ovoce a zelenina z…
Víte, odkud pochází ovoce a zelenina, kterou konzumují papoušci Loro Parque a zákazníci našich restaurací?
celý článek
01.11.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – přirozený odchov…
Leckdo by si pomyslel, že na konci chovné sezóny se toho v našem chovném centru Loro Parque Fundación nic moc dít nebude. Opak je však pravdou.
celý článek
08.11.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – Péče o peří…
Právě teď obývají naše voliéry v Loro Parque hejna odchovaných letošních mláďat papoušků. V tomto období se ptáci učí, jak udržovat své peří v dobrém stavu a pečovat o ně (angl. preening). 
celý článek
22.11.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – starší mláďata…
AKTUALITY Z LORO PARQUE – starší mláďata pomáhají mladším naučit se žít ve voliéře.
celý článek
06.12.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE - důležitost analýz…
V Loro Parque není žádný zázrační přípravek, který papouškům podávají, aby je udrželi v perfektní kondici. Podle vědeckého ředitele Rafaela Zamory Padróna zcela postačí dodržovat pravidelné preventivní prohlídky.
celý článek
29.01.2020
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – důležitost…
Dokážete včas rozpoznat, že je pár vašich papoušků nekompatibilní? Na co se zaměřit píše Rafael Zamora Padrón, vědecký ředitel Loro Parque Fundación.
celý článek
04.03.2020
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – dobrý stav peří je…
Období toku je založeno na předvádění. Většina ptačích druhů začíná vydávat specifické zvuky a snaží se tak upoutat pozornost svého vyvoleného partnera. Kvalita opeření zde hraje významnou roli...
celý článek
25.03.2020
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – zdraví papoušků na…
Prevence nemocí je v každém chovu papoušků důležitá. Měla by být vždy na prvním místě. V chovném centru nadace Loro Parque Fundación zajišťujeme tu nejvyšší možnou biologickou bezpečnost.
celý článek
15.04.2020
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – CHOV KAKADUŮ V…
Jedním z druhů, které se stabilně odchovávají v centru s největší záložní populací kakaduů na světě, je kakadu inka (Cacatua leadbeateri). Tento papoušek patří bezesporu mezi nejkrásnější zástupce celé ptačí říše.
celý článek
06.05.2020
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – odstav letošních…
Mláďata z prvních snůšek letošního roku jsou momentálně ve fázi odstavu. Velká část z nich už opustila hnízdo a rodiče na ně nyní dohlížejí a krmí je.
celý článek
03.06.2020
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – pestrost krmiva…
Nabízíte papouškům v období odstavu dostatečně pestrou škálu krmiva? Pro jejich vývoj je to velice důležité...
celý článek
01.07.2020
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – důležitost čištění…
Každá chovná sezóna je v Loro Parque Fundación jiná a chovatelský management se musí uzpůsobit. Jsou však aspekty, které jsou pro všechny sezóny typické a stejné. Například nyní, když se otepluje, musí naši chovatelé daleko více dbát na hygienu u našich svěřenců.
celý článek