Načítám...
27.07.2018

AKTUALITY Z LORO PARQUE – Důležitost znalostí v nadaci Loro Parque Fundación

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: LPF

      

 

Péče o papoušky souvisí se zájmem lidí, kteří se o tyto nádherné opeřence chtějí starat. Motivace a chuť jsou důležité aspekty, ovšem musí jít ruku v ruce s odbornými znalostmi. Papoušci potřebují zodpovědnou péči a je velmi důležité, aby chovatelé rozpoznali například to, že s papouškem něco není v pořádku.

 

 

Zkušenosti chovatelů mohou mít do značné míry vliv na dobré chovatelské výsledky papoušků. Proto se v nadaci Loro Parque Fundación věnujeme častému školení zaměstnanců a snažíme se zvyšovat jejich znalosti o chovu konkrétních druhů. Důležitá je zde v neposlední řadě úzká spolupráce mezi techniky a ošetřujícími chovateli.

 

 

Naše kurátorka Márcia Weinzettl a tým veterinárních lékařů mají na starost evidenci tzv. protokolů o chovech s podrobnými záznamy a též školí personál. Znalosti, zkušenosti a trpělivost. To jsou tři stěžejní body, které jsou klíčem k dobrým chovatelským úspěchům.

 


NENECHTE SI UJÍT MEZINÁRODNÍ KONGRES VĚNOVANÝ PAPOUŠKŮM

Rafael Zamora Padrón

Rafael Zamora Padrón je celosvětově uznávaným odborníkem v oboru zoologie. Přes dvacet let pracuje pro největší papouščí park světa Loro Parque a nadaci Loro Parque Fundación se sídlem v Puerto de la Cruz na ostrově Tenerife. Dlouhá léta působil jako kurátor chovného centra, kde se pod jeho vedením uskutečnila řada úspěšných odchovů papoušků. V současné době působí v pozici vědeckého ředitele nadace Loro Parque Fundación. Rafael často přednáší na mezinárodních kongresech, kde představuje úspěchy nadace a píše do mnoha zahraničních periodik. Je hlavním autorem příspěvků do naší rubriky Loro Parque (články online na www.papousci.com) a dlouhá léta také pravidelně přispívá hodnotnými články do tištěného časopisu PAPOUŠCI, ČR.

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

19.07.2018
MVDr. Veronika Trhoňová, Ph.D.
Pracovat pro potravu?
Proč naši papoušci chtějí “pracovat pro potravu”?
celý článek
22.01.2020
Mgr. Lubomír Tomiška
Rekordní odchovy loriů vlnkovaných v Loro Parque Fundación
Jednou z hlavních priorit chovného centra Loro Parque Fundación je rozmnožování ohrožených druhů papoušků, mezi které patří i lori vlnkovaný (Trichoglossus johnstoniae).
celý článek
18.11.2019
Milena Vaňková
Co musíme pro papoušky zařídit v průběhu zimních měsíců?
Zimní období uteče jako voda a během něj se chovatelé připravují na nadcházející chovnou sezónu. Mezi zásadní věci, které je třeba připravit, patří hnízdní budky.
celý článek
06.04.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – máme mláďata u kakaduů...
V této době jsou v mnoha budkách mláďata, která dobře prospívají. Stejně tak je tomu i v naší Baby Station, kde se někteří papoušci ručně dokrmují. Opeřují se již například mláďata kakaduů žlutočečelatých guinejských.
celý článek