Načítám...
19.05.2020

Chov papoušků Ing. Jana Nedělníka pokračuje

Text: Bc. Alena Winner
Foto: Ing. Pavel Malík

V aktuálním tištěném čísle časopisu PAPOUŠCI zveřejňujeme podrobný rozhovor s Ing. Pavlem Malíkem. Tento mladý muž a vysoce zkušený chovatel pokračuje v celosvětově proslulém chovu Ing. Jana Nedělníka v Kobeřicích u Prostějova.Svérázný inženýr Nedělník, který nás v loňském roce náhle opustil, se neodmyslitelně zapsal do historie české chovatelské scény, zejména svou ucelenou sbírkou amazoňanů. Na svém chovatelském kontě měl několik prvoodchovů. Chov papoušků vybudoval do nadprůměrných rozměrů a zařízení navštěvovali chovatelé z celého světa. S Ing. Nedělníkem jsme byli v častém kontaktu a navštěvovali ho společně s různými zahraničními autory. Mezi nimi byli například i Lars Lepperhoff ze Švýcarska nebo Christoph van Belle z Belgie. Ti Kobeřice u Prostějova navštívili v září roku 2017, což byl současně moment mého prvního setkání s Ing. Pavlem Malíkem, pravou rukou Ing. Nedělníka.

 


 

Sympatický mladý muž s jiskrou v oku a zapálením pro věc se později zúčastnil také celosvětového kongresu na Tenerife, kde jsme měli příležitost k četným rozhovorům. Poznala jsem, že je velmi akurátní a má smysl pro perfekcionismus, preciznost a dotahování věcí do konce. Nejenom tím mi pana Nedělníka připomínal a není divu, že spolu měli opravdu hezký vztah. Spojoval je navíc jeden velký společný zájem – chov papoušků.

Po dohodě s rodinou Ing. Jana Nedělníka pokračuje v současné době inženýr Malík v péči o cenný chovatelský odkaz a po přečtetení celého interview v aktuálním čísle PAPOUŠCI 3-2020 sami uvidíte, že je tento ojedinělý chov ve velmi dobrých rukou... 


 

 

Kontakt na chovatele: 
Ing. Pavel Malík
E-mail: p.malik@email.cz 
Tel.: 777 319 792

www.plante.cz

 

Bc. Alena Winner

ředitelka redakce časopisu PAPOUŠCI

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

19.07.2018
MVDr. Veronika Trhoňová, Ph.D.
Pracovat pro potravu?
Proč naši papoušci chtějí “pracovat pro potravu”?
celý článek
14.05.2020
Radka Hrevušová
Listový salát je zdravý i pro papoušky
Hlávkový salát patří mezi první jarní zeleninu, kterou je možno papouškům podávat a zpestřit tak jejich jídelníček. Tato zelenina má vysokou biologickou hodnotu a je snadno stravitelná.
celý článek
30.10.2019
Milena Vaňková
Stále více oblíbenější loriové
Dostává se k nám stále více písemných či telefonických dotazů ohledně chovu loriů. Sami se chovu těchto papoušků věnujeme bezmála dvacet let. Loriové jsou totiž papoušci nepřehlédnutelní papoušci.
celý článek
05.09.2019
Petr Vopálka
Pozvánka na 11. Celostátní výstavu agapornisů
Zveme vás na 11. Celostátní výstavu agapornisů
celý článek