Načítám...
26.03.2020

Dokrmovací směsi GM Breeders

Text: MVDr. Veronika Trhoňová, Ph.D.
Foto: MVDr. Veronika Trhoňová, Ph.D.

Chovná sezóna je v plném proudu a i když nejlepší možný způsob odchovu mláďat papoušků je pod jejich rodiči, někdy je nutné mládě odebrat k ručnímu odchovu. Na trhu je k dispozici několik značek dokrmovacích směsí, které se mohou lišit obsahem, konzistencí nebo způsobem přípravy. V následujícím textu bychom vás chtěli seznámit s dokrmovacími směsmi značky GM Breeders.Základní dokrmovací směs GM Breeders Hand Feeding Formula for Baby Birds je kompletní krmivo pro umělý odchov papoušků od vylíhnutí až do odstavu. Dodává optimální množství bílkovin, tuků, aminokyselin, vitamínů a vápníku, které jsou nezbytné pro růst a vývoj mláďat papoušků. Tato vyvážená a pestrá směs ingrediencí byla pečlivě testována a vybrána tak, aby splňovala přirozené požadavky na krmení mláďat od prvního dne až do odstavení. Tato základní směs je vhodná pro amazoňany, kakadu a ostatní druhy papoušků, kteří nevyžadují vysokoenergetickou stravu.

Pro umělý odchov papoušků s vyššími energetickými nároky, jako jsou arové nebo žakové, je určena dokrmovací směs GM Breeders High Fat Hand Feeding Formula for Baby Birds. Oba druhy dokrmovacích směsí jsou k dispozici v 1 kg a 2 kg balení.

Dokrmovací směsi značky GM Breeders jsou na českém trhu od května roku 2019 a už za toto krátké období si našli několik spokojených zákazníků.

Zkušenosti s dokrmovací směsí značky GM Breeders:

Petra Benčatová-Nálepková:

S kaší GM Breeders jsem velice spokojená. Kaše se velmi dobře míchá a nedělá hrudky. Čerstvě vylíhlá mláďata jí bez problému tráví a krásně přibírají na váze. Kaše pro Ary má dostatek tuku, tudíž nemusím přimíchávat další tuky. Papoušci jsou ve velmi dobré kondici a rádi kaši přijímají. Kaše má velké množství vitamínů a všech potřebných látek pro dobrý růst mláďat. Jsem velice spokojena.Milena Vaňková:

Dokrmovací směsi značky GM Breeders jsem použila při dokrmování arů marakána (3 ks), arů ararauna (15 ks), arů zelenokřídlých (6 ks), žaků (10 ks), vazy velkého (1ks), kakadu žlutolícího (1ks), kakadu eleonora (1 ks), přírodních a mutačních alexandrů (27 ks), aratingů žlutých (3 ks) a aratingů oranžovočelých (3 ks) a loriů (9 ks).Kromě loriů jsou všichni papoušci dokrmováni tučnější směsí. Dokrmovaní od prvního dne i po odebraní v průběhu hnízdění. Směs se výborně rozpouští ve vodě. Před podáváním je třeba chvilku počkat, zahušťuje. Návod na přípravu uvedený na obalu souhlasí – mám na mysli poměr voda/směs/stáří mláděte. Nejsou problémy s trávením a mláďata nemají hlad.Další informace najdete na našich webových stránkách www.zoo-trhon.cz
nebo nás kontaktujte telefonicky: 773 988 446 či e-mailem: info@zoo-trhon.cz

Rádi poradíme!

 (PR)

MVDr. Veronika Trhoňová, Ph.D.

V roce 2014 ukončila studium Fakulty veterinárního lékařství Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Během studia navštěvovala Kliniku chorob ptáků, plazů a drobných savců a po ukončení studia zde nastoupila jako veterinární lékařka se zaměřením na aviární medicínu. V rámci své pracovní náplně zajišťuje provoz aviární ambulance, ošetření pacientů včetně hospitalizace a pohotovostní služby, semináře a přednášky pro studenty čtvrtého až šestého ročníku, zároveň pokračuje v postgaduálnímu studiu na téma zobrazovací metody u exotických zvířat. V roce 2016 absolvovala stáže na klinice pro exotická zvířata Great Western Exotics v Anglii a v nemocnici pro sokolovité dravce Abu Dhabi Falcon Hospital ve Spojených arabských emirátech. V roce 2017 stáže v diagnosticko-patologické laboratoři pro ptáky a exotická zvířata NOIVBD a na Klinice pro exotická zvířata Univerzity Utrecht v Nizozemí. Pravidelně se účastní seminářů, výstav, chovatelských setkání, národních i mezinárodních konferencí (přednášející na VIII. semináři SVĚT PAPOUŠKŮ A LIDÍ 2017 či mezinárodní konferenci ICARE 2017 v Italských Benátkách).

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

26.07.2018
MVDr. Veronika Trhoňová, Ph.D.
Nástrahy léta
Klimatizace, vysoké teploty, grilování či dokonce opalovací krémy. Na co si dát v letních měsících pozor se dozvíte v následujícím článku.
celý článek
18.12.2019
Bc. Alena Winner
LEDNOVÉ ČÍSLO ČASOPISU PAPOUŠCI
Krátce po Vánocích se můžete těšit na časopis PAPOUŠCI ve své schránce. Ve volném prodeji pak bude od 2.1.2020.
celý článek
01.01.2018
Rosemary Low
Snaha o skupinový chov pyrurů červenobřichých
Pyrurové červenobřiší (Pyrrhura perlata) patří k mým nejoblíbenějším druhům papouškům. Všichni pyrurové jsou samozřejmě úchvatní, ale červenobřiší obzvlášť. Nejnápadnější na tomto druhu je červeně zbarvené opeření na břišní oblasti.
celý článek
04.12.2018
Prof. Ing. Karel Kopec, DrSc.
Mražené ovoce a zelenina – dochází ke ztrátám vitaminů a minerálů?
U zmrazených produktů je poměrně dobré zadržení základních živin. Při rychlém a pečlivém zmrazení lze ztráty vitaminů udržet relativně nízké, takže hluboko zmrazená zelenina často vykazuje více vitaminu C než čerstvé ovoce...
celý článek