Načítám...
02.07.2020

JANOVSKÉ SETKÁNÍ CHOVATELŮ EXOTICKÉHO PTACTVA

Text: ČASOPIS PAPOUŠCI
Foto: obec Janov u Litomyšle, archiv Marcela Kohouta

Milovníci papoušků! Máme pro vás jeden velmi zajímavý tip na letní výlet. Chovatelé Marcel Kohout, Miloslav Vošický a Martin Paček se rozhodli uspořádat přátelské setkání chovatelů exotického ptactva.

 

A nebude ledajaké. Půjde o přátelské setkání v pravém smyslu slova. Uskuteční se v sobotu 22. srpna 2020 od 14 hodin v areálu fotbalového hřiště v Janově u Litomyšle. Místo se nachází uprostřed nádherných lesů v malebné krajině, takže příjemné prostředí je s jistotou zajištěno.

Marcel Kohout upřesňuje: „Už dlouho jsme s chovatelskými kolegy přemýšleli o uskutečnění takového setkání. Jsme skupina příznivců chovatelství, a protože všichni rádi diskutujeme o svém koníčku, ale i o všem dalším, co nás zajímá, náš plán se v srpnu stane skutečností.“Neformální posezení bude ideální příležitostí k setkání se s přáteli z celé České republiky, Slovenska i zahraničí. Chybět nebude ani naše redakce a na místě soutěž o tři roční předplatné časopisu PAPOUŠCI. Chovatelské rozhovory zcela jistě zpříjemní dobré pivo, víno nebo šťavnaté prasátko přímo z grilu, zeleninové saláty i sladký moučník.

Chovatel Kohout dále dodává: „Akce je otevřená veškeré chovatelské veřejnosti a jejich doprovodu. Je pro začínající i zkušené chovatele a budeme rádi, pokud se k nám připojí. Rád bych zdůraznil, že jde skutečně doslova o přátelský „pokec“ a setkání chovatelů s vzájemnou výměnou jejich zkušeností s chovem exotického ptactva“.

 

 

Nápad chovatelů uspořádat setkání je perfektní a půjde o originální pojetí, které ještě umocní působivé místo konání v srdci lesů u Litomyšle. Účast již přislíbila řada významných chovatelů, jako například Pavel Malík, Zdeněk Vandělík, Jindřich Veselský, Viktor Košek, Milena Vaňková, za naši redakci publicistka Alena Winner a další. Cílem pořadatelů je uspořádat setkání ve velmi přátelském duchu, které bude následně milou vzpomínkou pro všechny zúčastněné.A kde bude možné přenocovat? Budova místa konání se nachází hned u fotbalového hřiště, kde bude možné přenocovat ve vlastním spacáku, stanu či autě. Organizátoři nabízí také zajištění ubytování v nedaleké Litomyšli ve dvoulůžkových pokojích internátu místní střední školy.

Dle slov pořadatelů se kapacita rychle plní a po dosažení maximálního počtu už registrace nebude možná. Neváhejte a přihlaste se PRÁVĚ TEĎ na e-mailu: chovatelesobe@seznam.cz


Praktické informace:


Místo konání: Sportovní areál JANOV U LITOMYŠLE

Datum a čas: 22. 8. 2020 od 14 hodin
Účastnický poplatek: 500 Kč / 20€.
V případě zájmu je možné zajistit ubytování v budově internátu (Litomyšl): 300 Kč/lůžko
Uzávěrka přihlášek bude při naplnění kapacity areálu nebo nejpozději 14. 8. 2020

Cena zahrnuje:
1. Celodenní konzumaci prasátka na grilu, pečivo a zeleninové saláty
2. Uvítací přípitek
3. Kávu a moučník
4. Překvapení
5. Výtisk časopisu Papoušci
6. Odvoz na ubytování a ráno zpět do areálu

Kontakt pro registraci:
chovatelesobe@seznam.cz

Pořadatelé:
Miloslav Vošický: +420 776 707 717
Marcel Kohout: +420 733 638 738
Martin Paček: +421 903 449 050

Čísla účtu pro převedení účastnického poplatku:
ČR: 1140718019/3030
SR: SK7075000000000807431733
Do zprávy pro příjemce uveďte své jméno a příjmení i počet osob.
Platba v hotovosti na místě není možná.

TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ !!!

 

ČASOPIS PAPOUŠCI

Časopis PAPOUŠCI – kvalitní články pro chovatele a přátele papoušků.

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

10.06.2020
Mgr. Lubomír Tomiška
AKTUALITY Z LORO PARQUE – Devět mláďat alexandrů holubích odchovaných tento rok
Aktuální zpráva z Tenerife o odchovu alexandrů holubích.
celý článek
01.07.2020
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – důležitost čištění voliér v těchto dnech
Každá chovná sezóna je v Loro Parque Fundación jiná a chovatelský management se musí uzpůsobit. Jsou však aspekty, které jsou pro všechny sezóny typické a stejné. Například nyní, když se otepluje, musí naši chovatelé daleko více dbát na hygienu u našich svěřenců.
celý článek
16.05.2018
Lucie Macánová
Papoušek červenokřídlý jako domácí mazlíček?
Australské papoušky, kam patří i papoušek červenokřídlý (Aprosmictus erythropterus), obecně nelze doporučit pro chov v bytových podmínkách ani na ochočení. Mezi hlavní překážky patří jejich velká potřeba proletu, většinou i plachost a obtížnější ochočitelnost.
celý článek
16.03.2018
Rafael Zamora Padrón
Aktuality z LORO PARQUE – odchov mláděte papouška chocholatého
Tento týden začal v Loro Parque Fundación velmi dobře, protože stále více papoušků se věnuje hnízdním aktivitám. Obrovskou radost nám ale udělal velmi speciální odchov...
celý článek