Načítám...

Adblock detekován ve vašem prohlížeči!

Pro pokračování ve čtení článku prosím deaktivujte adblock ve vašem prohlížeči.

Postup deaktivace

10.02.2020

Senegalské proso – vhodný doplněk stravy pro papoušky

Text: Milena Vaňková
Foto: Jaroslav Vokoun

Botanický název pro senegalské proso je bér vlašský. Jedná se o známou rostlinu, která se využívá pro krmení exotických ptáků. Je v podstatě nepostradatelná v krmné dávce drobných exotů, ale v oblibě mají senegalské proso i papoušci všech velikostí.

 

 

Nutriční hodnoty ve100 g prosa:

Bílkoviny: 10,9 %    

Tuky: 4%

Vláknina: 7%

Sacharidy: 78%

 

Obsažené vitamíny: B1, B2, B3, B6, vitamin A, E, K, vitamin C

Obsažené minerální látky: měď, sodík, železo, fluor, mangan, hořčík, draslík,

                                              zinek, vápník, jód, fosfor, chrom, molybden

 

Jako pochoutka slouží proso v mléčné zralosti. V takové podobě je možné jej uchovávat v zamražené formě. V době mléčné zralosti nastříháme cca dvaceticentimetrové klásky a zamrazíme. Proso v této podobě je vhodné podávat i v době hnízdění.

 

 

 

 

 

 

Senegalské proso v klasech můžeme nechat i naklíčit:

Kytici klásků důkladně propláchneme a namočíme na 24 hodin stvoly se zrním do vody. Běhěm této doby několikrát vodu vyměníme. Pak vyjmeme a položíme na síto a necháme jej naklíčit.

Senegalské proso si můžeme vypěstovat i sami.

I z menšího záhonku můžeme získat poměrně pěknou úrodu. Rostlině musíme poskytnout slunné stanoviště s dostatečnou závlahou. Proso vyséváme v druhé polovině dubna. Výsev provádíme buď do sponu 4 x 25 cm nebo vyséváme podobně jako mrkev. Pokud takový výsev nevyjednotíme, budou klásky menší. Doba klíčení bývá zpravidla 2 až 3 týdny. Rostlinky senegalského prosa rostou zpočátku velmi pomalu. Dynamický růst nastane v druhé polovině vegetační doby. Ke sklizni přistupujeme na konci srpna až c září. Proso nastříháme i se stébly a svážeme do kytic, které uskladníme na suché vzdušné místo. Skladování a prodej v igelitových sáčcích je nevyhovujícím řešením.

Podávání senegalského prosa:

Papouškům podáváme celé klásky prosa zralého či v mléčné zralosti. Díky stonkům, se kterými jsme si proso ustřihli, jej můžeme různě v ubikaci zavěsit nebo zastrkat a papouškům tak dopřejeme pro ně velmi důležitou práci a zároveň zábavu při získávání potravy.


Přijměte pozvání na osobní webové stránky www.loriove.com
E-mail: milenavankova@seznam.cz
Tel.: 731 414 901

Milena Vaňková

Aktivnímu chovu papoušků a jiných zvířat se věnuji více než 40 let. Společně s manželem Jaroslavem Vokounem, autorem téměř všech fotografií u našich publikovaných příspěvků, chováme širokou škálu papoušků, ale i jiných exotických ptáků, dále želvy, drápkaté opičky a terarijní zvířata. I mé studium a stejně tak práce v zoologické zahradě a nyní na veterinární ošetřovně bylo a je věnováno práci se zvířaty. S časopisem PAPOUŠCI spolupracuji od roku 2002.

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

13.03.2018
Milena Vaňková
Bude mít malý experiment šťastný konec?
Kolekci námi chovaných papoušků mají své nezastupitelné místo také charmozíni. Jsou to potravní specialisté jako loriové, také se živí nektarem a ovocem. Oproti loriů jsou ale choulostivější, citlivější na teplotu i podávané krmivo.
celý článek
10.01.2018
Milan Bartl
Chovatelův rok – ZIMA 2. část
Pro chovatele australských druhů papoušků chovaných celoročně ve venkovních voliérách nastává s příchodem zimy velice pracné a náročné období, aby papoušky ochránili proti chladu, větru, sněhu a ledu. Po čase každý přijde na to, že je pohodlnější a bezpečnější, když je součástí voliéry zálet nebo ubikace, kde mají papoušci teplotu nad nulou a bezpečí.
celý článek
10.05.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – kontroly budek
Kontroly budek jsou důležité. Je však zapotřebí k nim přistupovat s citem. Každý pár je jiný a reakce mohou být odlišné.
celý článek
08.05.2018
Milena Vaňková
Někdy je nutné udělat změnu
Někdy se stane, že sestavíme pár papoušků a ať děláme co děláme, vajec a mláďat se nedočkáme.
celý článek