Načítám...
28.12.2020

VELKÁ PŘEDPLATITELSKÁ SOUTĚŽ časopisu PAPOUŠCI a firmy JANOSCH B&F

Text: Bc. Alena Winner
Foto: autorka

Ve spolupráci s firmou Janosch B&F jsme pro Vás v měsíci listopadu uspořádali soutěž o zajímavé ceny. Pokud jste si v tento podzimní měsíc předplatili časopis PAPOUŠCI nebo prodloužili předplatné, měli jste možnost dostat se do slosování o krmiva Psittacus v hodnotě 9 999 Kč. V první řadě děkuji za vysokou účast, které si vážíme. Výherce už známe!

  

 

O krmivu Psittacus jsme pravidelně referovali v časopise PAPOUŠCI a o jeho kvalitě není pochyb také dle referencí nejrůznějších chovatelů. Jde o krmiva pro chov a odchov exotických ptáků, zejména papoušků, drobného ptactva, holubů, plodo/hmyzožravých ptáků a plameňáků.

Naplánované vylosování výherců bylo z technických důvodů přesunuto z původního termínu 14.12. na 27.12. Protože v tento den vešla v platnost další mimořádná a ochranná opatření, událost jsme přizpůsobili a situace nás „donutila“ k romantičtější variantě losování. Bylo přesunuto do venkovního prostoru k ohradě s koňmi v malebném prostředí ranče Qranch. Proč jsme se rozhodli losování realizovat právě tady? Vše má svůj příběh...

 

 

O majiteli firmy Janosch B&F vím, že kromě exotického ptactva je velkým příznivcem koní. Místo slosování mělo být překvapením, kde se všichni sejdeme v rámci slavnostnější akce. Panu Jakubovi Janoschovi jsme tak chtěli vyjádřit poděkování za perfektní spolupráci a věnování cen do soutěže. Vzhledem k náhlým opatřením to však nakonec nebylo možné, protože cestování je ze dne na den opět problematické a na ranči se v tuto chvíli není možné ubytovat, jít do restaurace či být v jeho vnitřních prostorách. 

Proč byl losujícím Dr. Hawerland? Petra znám od března roku 2003, kdy naši skupinu doprovázel při úplně první expedici v Jihoafrické republice. Vlastní specializovanou cestovku se zaměřením na Afriku a je majitelem zmíněného Qranche. Neměli jsme totiž v plánu, aby losoval chovatel papoušků či někdo spjatý s papouščím světem, ale přáli jsme si, aby měl losující blízko k přírodě a chovatelství. A to je v případě Petra jednoznačné. Téměř třicet let chová africká zvířata na své farmě v JAR nedaleko Kimberley a dále koně na Qranchi. Ranč u pramene řeky Dyje máme spojený i se vzpomínkami na krásná posezení například s australskými chovateli, mezi nimiž byl tehdy ještě pan Neville Connors či s přáteli z Dánska, kteří sem zavítali, aby se podívali na české chovy papoušků. 

Aby bylo losování ještě autentičtější, lístečky s číselnými kódy, které byly pro každého účastníka soutěže unikátní, byly promíchány v klobouku z Arizony. Na scénáři jsme si dali záležet, a protože nebylo možné událost uspořádat jako veřejnou, přinášíme Vám krátký videozáznam.

 

 

Gratulujeme všem třem vylosovaným. Majitelem třetí ceny je Jaroslav H. z Pálčic, druhou cenu získal Ondřej K. z Odrlic a první obdrží pan Jaroslav B. z Prahy. Výhercům budou ceny doručeny ve velmi krátké době.  

 

 

Za redakci si dovoluji vyjádřit vděk za vaši účast v soutěži, ale i letošní enormní zájem o dárkové poukazy. Ať už se jedná o nové předplatné nebo prodloužení aktivního předplatného o rok, dva nebo pět let, je pro nás vaše aktivita motorem do další publicistické práce. Časopis pro Vás budeme neustále rozvíjet a pracovat na kvalitním obsahu tak, abyste každé dva měsíce dostávali originální a hodnotné články. Ty mohou informovat, být inspirací, či pomoci při řešení problémů, které chovy papoušků provázejí.

 

 

Bc. Alena Winner

ředitelka redakce časopisu PAPOUŠCI

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

16.01.2018
Milena Vaňková
Kšíry pro papoušky
Ve svém minulém příspěvku pro tento web jsem psala o vzrůstající oblibě chovaných papoušků jako společníků, kamarádů, mazlíčků. Lidé, kteří si takového papouška pořizují, mu chtějí dopřát to nejlepší, co mohou. K tomu patří i přirozený pobyt venku. Ne každý má možnost slunění svého papouška ve venkovní voliéře a proto se nabízí příležitost vzít svého ptačího kamaráda ven na kšírech vyrobených speciálně pro papoušky.
celý článek
11.05.2020
Milena Vaňková
Nerušíte papoušky v době hnízdění?...
Chovatelská sezóna je v plném proudu, někteří z nás se radují z úspěchů, někteří uvažují nad příčinami neúspěchu. Jedním z nich může být i rušení ptáků na hnízdě. K tomu, abychom se dočkali úspěšných odchovů, je třeba kombinace několika důležitých faktorů:
celý článek
08.01.2018
Lars Lepperhoff
Poddruhy ary červenoramenného
Ara červenoramenný patří mezi nádherné a elegantní druhy papoušků. Měří 30 až 31 cm a jeho hmotnost se pohybuje mezi 129 a 169 gramy. Samice sedí na vejcích 23 dní a opouští budku po cca 60 dnech.
celý článek
08.02.2019
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE: EKLEKTOVÉ – první mláďata roku 2019
V roce 2018 jsme v našem chovném centru Loro Parque Fundación odchovali více než 1000 mláďat papoušků. A chovná sezóna 2019 už se pomalu rozbíhá. Prvními vylíhlými mláďaty jsou eklektové různobarví. 
celý článek