Načítám...
02.09.2019

Vyšlo nejnovější číslo časopisu PAPOUŠCI

Text: Bc. Alena Winner
Foto: archiv redakce

Je tady první školní den a také nové číslo časopisu PAPOUŠCI. Stejně jako při tvorbě každého předchozího čísla, i tentokrát jsme si dali na článcích pro Vás záležet. Tým externích redaktorů velmi pečlivě vybírá témata, která poté zodpovědně zpracováváme, a časopis je tak plný originálních řádků. Zítřek odstartuje pravidelné denní články zde na webu www.papousci.com. 

 


Tištěné zářiové číslo začíná aktualitami z Loro Parque od vědeckého ředitele Rafaela Zamory Padróna. Ten velice oceňuje tým pod vedením Márcie Weinzettl, který byl letos enormně úspěšný.

V červnu navštívila několik zoo v ČR světoznámá chovatelka a autorka Rosemary Low. Setkáním s Ing. Tomášem Pešem ze zoo Plzeň byla absolutně nadšená. O svých dojmech se rozhodla napsat několik stránek a článek najdete na straně 280.

Randy Berry je jako kometa ve světě chovatelství. Snaží se neustále inovovat a perfetkní je, že se s tím netají. Článek o revoluci v hnízdních budkách pro velké druhy arů si rozhodně nenechte ujít. 

Velmi úspěšný byl letos Antonín Zelený. Přiznává, že šlo o opravdové chovatelké štěstí. Od dvou štěpitelných jedinců se mu totiž vylíhla tři mláďata alexandrů růžových vousatých v modré mutaci.Podzimní měsíce jsou ve znamení výstav exotického ptactva. Termíny pravidelně uveřejňujeme na našem redakčním facebooku. V aktuálním tištěném čísle najdete podrobnou pozvánku na výstavu agapornisů od našeho externího redaktora Ing. Petra Vopálky, který už řadu let působí v Českém klubu chovatelů agapornisů. Pokud byste měli zájem o uveřejnění upoutávky na výstavu, kterou pořádáte, můžete kontaktovat redakci na e-mailu: redakce@papousci.com. Pokud nám podklady zašlete v pdf či jpg, do určité velikosti uveřejňujeme upoutávky zdarma. Organizátory výstav se tak snažíme mediálně podpořit. 

 

 

V srpnu vyšel tradiční kalendář PAPOUŠCI LORO PARQUE 2020. Limitované množství výtisků je v prodeji i v ČR a k objednání na webu www.papousci.com. Kalendář je tentokrát opravdu luxusní. Je vytištěn na vysoce kvalitním matném křídovém papíře o vysoké gramáži, takže jde o opravdu pořádný kalendář pro příští rok. Výtěžek z prodeje putuje do fondu nadace LPF pro ohrožené druhy papoušků ve volné přírodě. 

 

Na závěr prozradím jednu velmi slavnostní událost. Veterinární lékařka a externí redaktorka časopisu PAPOUŠCI MVDr. Veronika Sochorcová se provdala za svého přítele Vojtěcha Trhoně, chovatele a prodejce krmiv pro papoušky. Za celou redakci novomanželům srdečně gratuluji a přeji mnoho rodinného štěstí. 

Přeji krásný začátek září! 

Vaše, Alena Winnerová

 

 

Bc. Alena Winner

ředitelka redakce časopisu PAPOUŠCI

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

26.04.2018
MVDr. Veronika Trhoňová, Ph.D.
Proč mít svého ptačího veterináře?
Ptáci jsou svou anatomií a fyziologií naprosto odlišní od psů a koček. Na světě existuje více než 18 tisíc druhů ptáků, co se týká papoušků, je jich více než 350 druhů.
celý článek
13.02.2018
Milena Vaňková
Chovu loriů se není třeba bát
Loriové jsou papoušci kouzelných barev všech odstínů a odlesků. Neexistuje snad barva, která by se na těle těchto papoušků neobjevila. Chov loriů je sice v jistém smyslu specifický, ale není složitý a nemusíte se ho bát.
celý článek
29.11.2019
Mgr. Lubomír Tomiška
AKTUALITY Z LORO PARQUE – Sněhová nadílka pro papoušky KEA
V Loro Parque na Tenerife mají papoušci Kea k dispozici umělý sníh a kusy ledu se zamraženým ovocem.
celý článek
19.09.2019
ČASOPIS PAPOUŠCI
PRIMAROUTE a cesty za papoušky
Cestovní kancelář PRIMAROUTE nabízí ornitologicky zaměřené zájezdy už od roku 1997. Podívejte se na aktuální velmi zajímavou nabídku.
celý článek