Načítám...

Papoušek jako společník

14.12.2020
Milena Vaňková
Papoušek domácí mazlíček jeden nebo dva?
Způsob života papoušků ve volné přírodě nebo u nás doma je velice odlišný. Papoušci jsou ale velice inteligentní ptáci a při vhodné péči odpovědného majitele žijí v zajetí spokojený a naplněný život.
celý článek
23.11.2020
Milena Vaňková
Proč můj papoušek mazlíček změnil chování?
Pokud se papouškovi denně věnujeme, určíme mu hranice a dostatečně ho zaměstnáme, může se stát skvělým společníkem.
celý článek
16.11.2020
Milena Vaňková
Co vše si doma připravit pro nového papouška společníka?
Koupi papouška mazlíčka, který se stane novým právoplatným členem vaší rodiny zajisté předcházelo zodpovědné rozhodnutí, nastudování potřebných informací a hledání správného chovatele.
celý článek
05.10.2020
Milena Vaňková
Jak naučit papouška žaka mluvit?
Žakové jsou mistři v napodobování lidské řeči. Právě pro tuto vlastnost jsou velmi lákaví a populární.
celý článek
28.05.2020
Monika Svobodová
Naučte svého papouška mluvit
Jestliže jste si pořídili jako domácího mazlíčka papouška, jistě si přejete, aby byl nejen krotký, ale také se naučil mluvit. Papoušek, který se má naučit mluvit, musí mít k mluvení nejen předpoklady, ale také talent.
celý článek
06.04.2020
Milena Vaňková
Na co si dát pozor při výběru papouška mazlíčka…
Papoušci jsou úžasní tvorové a proto není divu, že lidé touží po jejich společnosti. Zásadní je úplně první krok – vybrat si správně.
celý článek
24.02.2020
Milena Vaňková
Přejete si mluvícího papouška?
Jedním z aspektů stále se zvyšující popularity papoušků je bezesporu schopnost napodobovat lidskou řeč. K tomu však samozřejmě potřebují učitele, který je tomu naučí. Je to podobné, jako učit mluvit malé dítě.
celý článek
28.01.2020
Milan Blaška
Papoušci a triky
Milan Blaška Vás zasvětí do tajemství, jak papoušky naučit nejrůznější dovednosti – triky.
celý článek
27.01.2020
Milena Vaňková
Jak vybrat klec či voliéru pro papouška mazlíčka?
Před tím, než si přinesete domů nového člena domácnosti, papouška, společníka člověka, je samozřejmostí si pro něj připravit vhodné ubytování.
celý článek
09.12.2019
Milena Vaňková
Stane se novým členem vaší domácnosti papoušek ?
Rozhodně nesouhlasím s tím, že papoušek a ani žádné jiné zvíře, je vhodným vánočním dárkem v případě, že o tom obdarovaný vůbec netuší. Je ale pravdou, že právě na Vánoce si lidé plní svá přání a tím může být i příchod nového opeřeného člena domácnosti...
celý článek
02.12.2019
Milena Vaňková
Jak neohrozit svého papouška během vánočního období …
S blížícími se Vánocemi a začínajícím obdobím adventu si všichni zdobíme svůj domov tradičními vánočními rostlinami a ozdobami. Musíme však být velmi obezřetní v případě, že naši domácnost sdílíme s papouščími kamarády.
celý článek
27.11.2019
Markéta Rybínová
JAKÉHO PAPOUŠKA POŘÍDIT DĚTEM?
Článek pro rodiče, kteří zatím nemají zkušenost a plánují koupi papouška pro dítě.
celý článek
24.04.2019
MVDr. Veronika Trhoňová, Ph.D.
Bezpečnost na prvním místě
Jak cestujete autem s vašimi papoušky?
celý článek
28.02.2019
Vendula Černá
Mazlíčkářovo soužití s papouškem v garsonce
I když to tak není v pořádku, tak jsem měla nejdřív papouška a pak teprve začal kolotoč, co všechno potřebuje a jak se vměstnat do garsonky...
celý článek
17.01.2019
Vendula Černá
Mazlíčkář a jeho nápady, aneb parní čistič ano či ne?
Je tu leden a můj žačí chlapeček Tim slaví vyklubaniny. Jenže co mu koupit, když už všechno má. A tak jsem začala trochu sobecky uvažovat, jak si ulehčit práci.
celý článek
17.07.2018
Radka Hrevušová
Aratinga zlatý – opravdové zlatíčko
Aratinga zlatý (A. solstitialis) patří mezi nejatraktivnější aratingy. Díky svému zářivému zbarvení a přátelské povaze je poslední dobou čím dál častěji chován jako domácí mazlíček.
celý článek
11.07.2018
Vendula Černá
Papoušci a pitný režim, aneb noční můra většiny mazlíčkářů
Papoušci mají v miskách nejen krmivo, ale hlavně čistou vodu. Jenže jak dlouho voda vydrží čistá? Papoušek se může v misce chtít koupat, může se tam dostat trus, nebo si tam namáčí dobroty. A jak tedy vodu udržet čistou? Řešením je pítko.
celý článek
04.07.2018
Vendula Černá
Přehoz přes voliéru šitý na míru
Autorka Vendula Černá popisuje, jak v praxi zajistila kvalitnější spánek pro své papoušky... objednala speciální přehoz šitý na míru.
celý článek
03.07.2018
Ing. Jana Jiroušková Kamberská
Důležitost odpočinku a kvalitního spánku u papoušků
ŠKUBÁNÍ, NERVOZITA, AGRESIVITA, NECHUTENSTVÍ či ŠPATNÁ KVALITA PEŘÍ – i takto se může projevit nekvalitní spánek. Podobně jako je pro zdraví papouška nezbytné slunce, voda, vzduch, stejně tak důležitým faktorem je dostatek kvalitního odpočinku.
celý článek
22.05.2018
Milena Vaňková
Jsou loriové vhodnými papoušky domácími mazlíčky?
Odpověď na tuto otázku není zcela jednoznačná. Ano i ne.
celý článek
16.05.2018
Lucie Macánová
Papoušek červenokřídlý jako domácí mazlíček?
Australské papoušky, kam patří i papoušek červenokřídlý (Aprosmictus erythropterus), obecně nelze doporučit pro chov v bytových podmínkách ani na ochočení. Mezi hlavní překážky patří jejich velká potřeba proletu, většinou i plachost a obtížnější ochočitelnost.
celý článek
16.04.2018
Bc. Alena Winner
Brzy vyjde ČASOPIS PAPOUŠCI 3-2018
Milí čtenáři, zítra vyjde elektronická verze časopisu PAPOUŠCI. Už teď s námi nahlédněte pod pokličku nejaktuálnějšího čísla časopisu PAPOUŠCI 3-2018. I tentokrát na stránkách najdete spoustu nových a cenných informací.
celý článek
20.03.2018
MVDr. Helena Vaidlová
Pohlavní dimorfismus u žaků
V dnešní moderní době využíváme ke stanovení pohlaví u ptáků bez výrazného pohlavního dimorfismu nejrůznějších pokrokových metod. U žaků existuje spolehlivý znak pohlavního dimorfismu, který však není známý ani zkušeným chovatelům.
celý článek
15.03.2018
Jan Komínek
DOROTKA – Ara ararauna
Svou první aru Dorotku jsem si pořídil v roce 2014. Původní majitelé ji chovali jako domácího mazlíčka. Ze zdravotních důvodů ji však přibližně v roce jejího života museli nabídnout k prodeji. Hned druhý den od podání inzerátu jsem si pro ni jel.
celý článek
08.03.2018
ČASOPIS PAPOUŠCI
Milovník papoušků v Indii denně nakrmí 4000 alexandrů malých
Kilithottam Sekar z Indie denně nakrmí 4000 alexandrů malých. Každý den vstává ve 4:30 hodin ráno, aby připravil krmivo pro volně žijící alexandry malé, kteří k jeho domu přiletí okolo šesté.
celý článek
06.03.2018
MVDr. Helena Vaidlová
Registrujte žaka, patří do CITES A
Loni v zimě prožívali chovatelé žaků bouřlivou dobu, kdy během období jejich hnízdění museli podat žádost o registraci každého jedince do skupiny CITES A. K registraci je třeba nezaměnitelné označení. A to byl pro mnohé chovatele problém.
celý článek
17.01.2018
Milan Bartl
Papoušek a jeho první dny ve vašem chovu
Přišel den "D" a vy si domů vezete vytouženého papouška. Nastává ohromná radost, ale někdy také nejistota, zda je vše tak, jak má být. Jak tedy na to, abyste se vyvarovali problémů?
celý článek
16.01.2018
Milena Vaňková
Kšíry pro papoušky
Ve svém minulém příspěvku pro tento web jsem psala o vzrůstající oblibě chovaných papoušků jako společníků, kamarádů, mazlíčků. Lidé, kteří si takového papouška pořizují, mu chtějí dopřát to nejlepší, co mohou. K tomu patří i přirozený pobyt venku. Ne každý má možnost slunění svého papouška ve venkovní voliéře a proto se nabízí příležitost vzít svého ptačího kamaráda ven na kšírech vyrobených speciálně pro papoušky.
celý článek
02.01.2018
Milena Vaňková
Chystáte se pořídit papouška jako společníka?
Chov papoušků – domácích mazlíčku se těší vzrůstající oblibě. Jak by také ne. Papoušci jsou tvorové atraktivní, krásní, inteligentní. K jejich pořízení je ale třeba přistupovat velmi zodpovědně. Je třeba si uvědomit, že papoušek je živý tvor se svými potřebami, které, pokud mu
celý článek
29.12.2017
Dagmar Doležalová
Bred - kakadu bílý
Bydlím v malé bytovce na kraji vesnice, proto bylo těžké vymyslet kam umístit velkou klec, aby poloha splňovala optimální požadavky, a to aby byl papoušek přibližně ve výši očí, nebyl v průvanu a měl pocit zázemí. Po dlouhém přemýšlení jsme se rozhodli umístit klec na bytelné kachlové polici v kuchyni, odkud bude mít kakadu dobrý výhled po celé místnosti.
celý článek