Načítám...
29.06.2020

430 volně létajících andulek v Zoo parku Vyškov

Text: Milena Vaňková
Foto: Jiří Sekvenc, archiv Zoo

Při letním cestování určitě navštivte Zoo park Vyškov s jedinečnou průchozí voliérou pro andulky - létá jich tu 430.

 

Voliéra má rozlohu 14 x 31 metrů a výšku 3 až 5,5 m se zázemím z litého betonu pro papoušky a klokany. PET sítě jsou pověšeny na konstrukci z lepených modřínových trámů. Pohledová fasáda zázemí je dekorována umělými probarvenými skalami a dřevem, v terénu jsou pak parkosy, vodní prvek, cesta a lavičky. Domov tu našlo 430 papoušků vlnkovaných. Dva papoušci horští, pár papoušků nádherných, dva kakadu růžoví a společnost jim dělají tři samci klokana rudokrkého.

 

 

 

 

ZOO PARK Vyškov vznikl v roce 1965 a je zaměřen především na chov domácích a hospodářských zvířat z celého světa. V současné době je zde chováno 1197 zvířat ve 123 druzích nebo plemenech.

V zoo se nachází Dvoreček naší babičky, kde přichází návštěvníci do přímého kontaktu s domácími zvířaty – mohou zde krmit nebo si pohladit kůzlátka, jehňátka a další zvířata.

Součástí areálu zooparku je i replika hanáckého statku z přelomu 19. a 20. století s expozicí tradičního venkovského života a centrem environmentální výchovy, v němž jsou interaktivní expozice s ekologickými tématy.

 

 

 

 

 

Co vše můžeme v Zoo shlédnout:

 

Expozici Afrika, Asie a Jižní Amerika se zajímavými domácími zvířaty z těchto kontinentů    (velbloudi, lamy, watusi …)

Dvoreček naší babičky – kontaktní část zoo

Pavilon hrabavé drůbeže – expozice představující jak zajímavé a krásné mohou být „obyčejné“ slepice

Expozice koček sibiřských a bengálských ukazuje život doma i v přírodě

Expozice nutrií – jak asi žijí v původním prostředí

 Expozice králíků domácích – uvidíte 20 různých plemen

 Expozice malp plačtivých – potěšte se pohledem na jedny z nejšikovnějších opiček

 Výběh voní drůbeže

 Prosklený včelí úl a další zajímavosti

 

V příjemném prostředí s posezením je možné se občerstvit a to u východu ze ZOO do Zámecké zahrady ve staré části zooparku.

Součástí zooparku je i DinoPark a vyškovská hvězdárna v krásném přírodním prostředí Marchanického hájku.


Přijměte pozvání na osobní webové stránky www.loriove.com
E-mail: milenavankova@seznam.cz
Tel.: 731 414 901

Milena Vaňková

Aktivnímu chovu papoušků a jiných zvířat se věnuji více než 40 let. Společně s manželem Jaroslavem Vokounem, autorem téměř všech fotografií u našich publikovaných příspěvků, chováme širokou škálu papoušků, ale i jiných exotických ptáků, dále želvy, drápkaté opičky a terarijní zvířata. I mé studium a stejně tak práce v zoologické zahradě a nyní na veterinární ošetřovně bylo a je věnováno práci se zvířaty. S časopisem PAPOUŠCI spolupracuji od roku 2002.

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

12.06.2019
MVDr. Veronika Trhoňová, Ph.D.
Arové Bolívie
Ara kaninda a ara červenouchý patří mezi endemity Bolívie. Ačkoliv tyto dva druhy arů obývají území jednoho státu, jejich biotopy jsou odlišné, stejně jako potrava.
celý článek
10.10.2019
ing. Vladimír Doležal
"STRAKY" – atraktivní mutace alexandrů malých
Alexandr malý (Psittacula krameri) patří k velmi oblíbeným voliérovým ptákům pro poměrně snadný chov, odolnost a především pro množství mutací, které tento druh nabízí.
celý článek
17.07.2018
Radka Hrevušová
Aratinga zlatý – opravdové zlatíčko
Aratinga zlatý (A. solstitialis) patří mezi nejatraktivnější aratingy. Díky svému zářivému zbarvení a přátelské povaze je poslední dobou čím dál častěji chován jako domácí mazlíček.
celý článek
09.03.2018
Rafael Zamora Padrón
Aktuality z LORO PARQUE – La Vera se otevře opět v září
V Loro Parque pro své papoušky děláme vše vždy na 100 % a v následujících měsících to bude platit ještě víc. Hlavní chovná sezóna je za dveřmi a my jsme nyní v plném nasazení věnovat se potřebnému chovatelskému managementu. 
celý článek