Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
10.07.2018

Dáváte svým papouškům rybíz?

Text: Milena Vaňková
Foto: Jaroslav Vokoun

 

 

I když je letos příroda s dozráváním úrody témě o měsíc popředu, stále se ještě na keřících rybízu objevují kuličky a hrozny černého, červeného , bílého či růžového rybízu, který můžeme nabídnout svým opeřeným svěřencům.

 

Rybíz se v našich zahradách pěstuje od nepaměti. Vysazovat se dá ve formě keřů čí stromků. Pěstování není nijak náročné.

Rybíz je vděčný, plodící drobné bobule výrazné chuti, které mají velmi vysoký obsah vitaminu C.

Pokud máme vysázeny různé barvy, je jeho sklizeň dlouhodobá, protože dozrává v nestejnou dobu.

 

Černý rybíz, je ovocný keř, který plodí malé jedlé bobule s vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu P, flavonoidů, obsahuje pektiny, resverastrol a silice. Řadíme ho mezi rostlinné antioxidanty. Černý rybíz přispívá k vylučování vody z organismu, k normálnímu stavu svalů a kloubů, k normální činnosti oběhové soustavy, k přirozené obranyschopnosti, k normální hladině glukózy v krvi, k normální funkci dýchacího systému, k detoxikaci a k celkovému osvěžení organismu. Jedná se o analgetikum.

Červený rybíz podporuje krvetvorbu, posiluje imunitní systém, obsahuje velké množství vlákniny, zpomaluje projevy stárnutí, urychluje metabolismus a zlepšuje zažívání.

Dá se předkládat papouškům čerstvý i zamražený, buď samostatně nebo společně s dalšími bobulemi, čerstvý např. v hroznech na pletivo voliéry nebo ve směsi ovoce a zeleniny. Některým chutná, některým bohužel ne.

V chovu loriů a papoušků, kterým také předkládáme nektar, (např. u eklektů) se dá ptákům, kteří nechtějí rybíz konzumovat ve formě kuliček, tyto rozmixovat do nektaru.

 

 

 


Přijměte pozvání na osobní webové stránky www.loriove.com
E-mail: milenavankova@seznam.cz
Tel.: 731 414 901

Milena Vaňková

Aktivnímu chovu papoušků a jiných zvířat se věnuji více než 40 let. Společně s manželem Jaroslavem Vokounem, autorem téměř všech fotografií u našich publikovaných příspěvků, chováme širokou škálu papoušků, ale i jiných exotických ptáků, dále želvy, drápkaté opičky a terarijní zvířata. I mé studium a stejně tak práce v zoologické zahradě a nyní na veterinární ošetřovně bylo a je věnováno práci se zvířaty. S časopisem PAPOUŠCI spolupracuji od roku 2002.

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

16.01.2019
Kaki – pokrm bohů
V zimních měsících je v našich supermarketech k dostání mnoho druhů tropického a subtropického exotického ovoce. Pokud chcete vašim opeřencům zpestřit jídelníček je toto exotické ovoce tou správnou volbou. Vyzkoušeli jste kaki?
celý článek
07.06.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Chronická snáška
“Moje samička snáší neustále vajíčka, mám je odebrat nebo ponechat?”
celý článek
04.04.2018
Bohuslav Mikš
Zkušenosti s chovem rozel černohlavých
O papoušky a různé jiné ptactvo jsem se zajímal řadu let, prakticky od dětství. Mými oblíbenci jsou především papoušci Austrálie a jejich mutace. Mezi mé obzvláštní favority však patří rozely černohlavé (Platycercus venustus).
celý článek
05.04.2018
MVDr. Veronika Sochorcová
Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko…
Sluneční záření je pro papoušky důležité zejména pro tvorbu vitamínu D, má vliv na kvalitu opeření, imunitní systém a hraje roli při výběru partnera či hledání potravy.
celý článek